Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 42a3000 z USA - problem z obrazem ???

03 Sie 2009 16:56 1412 2
  • Poziom 1  
    Witam
    Calkiem niedawno otrzymalem lcd toshiba 42a3000 od rodzinki z us.
    Pierwszym problemem bylo zasilanie gdyz tv pracuje na napieciu 110v lecz po zastosowaniu odpowiedniego stabilizatora napiecia nie bylo wiekszych problemow.
    Drugi problem natomiast to obraz.
    W instrukcji czarno na bialym widnieje, ze tv obsluguje system pal i ntsc a kiedy podpinam do niego tuner cyfrowy polsatu to obraz wyskakuje czarno bialy i na dodatek bardzo znieksztalcony.
    Mam dvd podpiete do tv (z usa) i zadnych problemow.
    Na forach znalazlem troszke info. ktore nakierowalo mnie, iz potrzebny jest converter ntsc > pal. Ludzie zwlaszcza chwala sobie Multisystem CDM 660
    http://www.lenexpo-electronics.com/ATLONA-MULTI-SYSTEM-PAL-NTSC-VIDEO-CONVERTER-p-16318.html

Niestety jestm tak zielony, ze sam do konca nie jestem pewien czy pomoze to w rozwiazaniu problemu z obrazem.
    Zastanawiam sie rowniez czy podpiecie tv po przez wejscie hdmi do tunera NTV nie rozwiazalo by problemu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    A Polsat jak dopinasz? przez euro?
  • Poziom 40  
    Podobno ten model jest multi standart tak go reklamują w USA i w Europie, czyli zasilanie od 110-230V oraz wszystkie systemy koloru i fonii. Wystarczy wejść w menu TV przestawić na PAL oraz DK. Zamiast kombinować przeczytać instrukcję jak jej nie ma ściągnąć z internetu lub zadzwonić do serwisu Toshiba PL.