Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak obrazu na monitorze po wymianie zasilacza

Vivianna 03 Aug 2009 18:17 4456 7
 • #1
  Vivianna
  Level 10  
  Mam problem i chyba zaraz zwariuję... komp koleżanki, padł zasilacz, więc pożyczyłam jej swój stary, ale działający. Z Allegro przyszedł zamówiony QOLTEC 400W
  Skasowano
  Zastanawiałam się, który wybrać i byłam skłonna zdecydować się na Fortrona, ale jak ostatnio zamawiałam dla znajomych, to dostałam jakiś zły egzemplarz z napięciem na +12V przeszło 12.80 i zwróciłam go sprzedawcy, koleżanka nie miała akurat kasy na jakiś markowy, a komp ma stary, ponad 5-cio letni. Specyfikacja poniżej.
  Poszłam do niej wymienić zasilacz, komputer akurat był włączony, chodził normalnie. Po wymianie, szlag go trafił, wszystko startuje, wiatrak na radiatorze kręci się, dysk pracuje, ale nie ma obrazu (grafika zintegrowana). Wzięłam go do domu i testuję już drugi dzień i sama nie wiem co o tym myśleć. Wymieniałam RAM, parę zasilaczy, odpinałam i wymieniałam taśmy, wyjęłam i przesmarowałam procesor, chociaż niedawno to robiłam, resetowałam BIOS itp. Parę razy udało się, że obraz się pokazał, zrobiłam nawet skanowanie AV i pomyślałam, że skoro jest ok, to podepnę ten nowy zasilacz i niestety, znowu stara melodia. Nie wiem, czy jest podpięty speaker, w każdym razie komp po wyjęciu RAM nie wydaje żadnych dźwięków. Zastanawiam się, czy to nie wskazuje na padnięta płytę główną, być może po spaleniu się pierwszego zasilacza. Bardzo proszę o pomoc i rady, ewentualnie jakieś sugestie, co można jeszcze sprawdzić.
  Quote:
  Płyta główna:
  Typ procesora Intel Celeron D 330, 2666 MHz (20 x 133)
  Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8VM533M-RZ (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
  Mikroukład płyty głównej VIA VT8751A Apollo P4M266A
  Pamięć fizyczna 224 MB (PC3200 DDR SDRAM)


  Linki do materiałów o charakterze krótkotrwałym są w tym dziale zabronione.
 • #3
  Vivianna
  Level 10  
  Obecny zasilacz sprawdzałam testerem, napięcia są ok, sprawdzałam też w innym kompie, działa. Ma 24 - pinową wtyczkę, a na kompie jest tylko 20 pin, ale to przecież chyba nie problem, wtyczka odłączana, jest luzem. Nie widzę głośnika systemowego. Z innym zasilaczem, a nawet trzema, sprawdzałam, jest identycznie, chociaż podpięłam jakiś no-name, Altis, pewnie z "czarnej listy" i chyba na nim zaskoczył na chwilę, ale przecież nie mogę zostawić takiego śmiecia na stałe.
 • #4
  tronic1
  IT specialist
  Bez speakera to błądzenie na ślepo. Podłącz głośniczek i uruchom samą płytę z procesorem + głośniczek. Bez pamięci, grafiki, taśmy napędów odpięte od płyty.
 • #5
  Vivianna
  Level 10  
  Na płycie nie ma głośnika systemowego... albo jestem ślepa, ale go nie widzę.
 • #7
  Sza-man
  Level 12  
  Na płycie go nie znajdziesz, tylko pod nią lub obok niej, najczęściej przymocowany do obudowy. Jeżeli nie ma to 'zapożycz' z innej obudowy.
  Czy podłączyłaś dodatkową 4-pinową wtyczkę od zasilacza?
 • #8
  Vivianna
  Level 10  
  Oczywiście, że podłączyłam 4-pinową wtyczkę zasilacza. Dziękuję za odpowiedzi, ale doszłam do wniosku, że musiała paść płyta główna (podobno nie miała ona dobrych opinii) i właśnie mam zamiar kupić nową, nie będę się już męczyć i zastanawiać dalej nad przyczynami, bo już mam dość.