Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz i bateria samochod rc

03 Sie 2009 21:23 2947 7
  • Poziom 10  
    Witam. Potrzebuje zasilacz:
    AC/DC ADAPTOR
    INPUT:AC 230V~50Hz
    OUTPUT:DC 9.6V=200mA

Oraz baterie:
    10V.1100mA
    12.5V - 13V

Polećcie coś :)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Po zasilacz to polecam do sklepu.
    A takich baterii to jeszcze nie widzialem.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    zasilacz taki dostaniesz w skelpie elektronicznym, lub w internecie. Możesz też zrobić go sam...

A co do baterii też takich jeszcze nie widziałem
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Zasilacz stabilizowany 9,6V? Raczej ciężko będzie znaleźć chyba że do konkretnego urządzenia. No chyba ze zrobisz go sam :)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Zasilacz 9,6V mają mniejsze wiertarko-wkrętarki akumulatorowe. A baterii 10V to jeszcze nie widziałem, do czego takiej potrzebujesz?
  • Poziom 10  
    NanoFarad napisał:
    Zasilacz 9,6V mają mniejsze wiertarko-wkrętarki akumulatorowe. A baterii 10V to jeszcze nie widziałem, do czego takiej potrzebujesz?

Do samochodu zdalnie sterowanego. Takie dane są na baterii - bateria chyba firmy 'jiade'.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Możesz dać akumulatorek 9,6V, one i tak ładują się do nieco wyższego napięcia. A taki akumulatorek znacznie łatwiej zdobyć: np. kamera przenośna, wkrętarka, jakiś uniwersalny z allegro itd.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    NanoFarad napisał:
    Możesz dać akumulatorek 9,6V, one i tak ładują się do nieco wyższego napięcia. A taki akumulatorek znacznie łatwiej zdobyć: np. kamera przenośna, wkrętarka, jakiś uniwersalny z allegro itd.

Zawsze ładują sie do większego napięcia, bo dopiero jak zaczniesz pobierać maksymalny prąd dopuszczalny z tego akumulatorka to napięcie ma być takie jak podaje producent, w tym przypadku 9,6V