Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tosca 303 - problem z isostatami programatora

Scalak 303 03 Sie 2009 21:47 891 5
  • #1 03 Sie 2009 21:47
    Scalak 303
    Poziom 13  

Witam.
    Naprawiałem dziadkowi w programatorze potencjometry. Zauważyłem zimny lut na jednej z nóżek isostatu "U", więc przelutowałem. Od tej pory, za cho**ry nie da się przełączyć na któryś z programów (1.2.3.4), bo nie wybija isostat "U". Nie wiem, co się stało.

Co się mogło stać? Czy można to jakoś naprawić?

0 5
  • #2 03 Sie 2009 21:57
    dybas
    Poziom 37  

Nastąpiło uszkodzenie listwy, która w isostatach zależnych powoduje, że tylko jeden klawisz może być wciśnięty. Naprawa jest możliwa, jednak wiąże się z demontażem i rozbiórką na części pierwsze. Dla nieobeznanych z tą skomplikowaną konstrukcją może się to skończyć pozostaniem z garścią części w ręku. Isostat trzeba wyczyścić i zapewnić luz częściom przesuwnym.

0
  • #3 03 Sie 2009 22:39
    Bogwie
    Poziom 19  

To wyglada bardziej na stopienie suwaka ISOSTAT-u spowodowane nieumiejętnym lutowaniem.

0
  • #4 04 Sie 2009 00:16
    Scalak 303
    Poziom 13  

Grzałem jedną z nóżek isostatu przez jakieś dwie sekundy aby odessać cynę i jakąś sekundę, aby zalutować z użyciem świeżej cyny. Lutować raczej umiem... Pierwszy raz mi się zdarzyło coś takiego, a już wiele razy lutowałem isostaty. Ale nigdy ich nie rozbierałem. Można gdzieś dokupić taka listwę isostatów, czy raczej szukać oryginalnej płytki programatora?

0
  • #5 04 Sie 2009 01:38
    ppposp
    Poziom 11  

Wyślij mi ten programator to Ci go naprawię.
    Chyba że poszukaj na allegro coś z demontażu, czasem coś się trafi.
    Mi się udało dostać taki programator.
    Z naprawą zaciętego też sobie poradziłem.

0