Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja wysokiego sprzęgła - Opel Astra G

Sharoop 03 Sie 2009 22:38 9684 4
  • #1 03 Sie 2009 22:38
    Sharoop
    Poziom 9  

Witam
    Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość regulacji (chodzi mi konkretnie o obniżenie) pedału sprzęgła w Astrze G 1.4 Twinport.

Auto z 2006r. przebieg w okolicach 40tys. km. Od pewnego czasu zauważyłem systematycznie podnoszący się pedał sprzęgła. Początkowo wydawało mi się to normalnym zjawiskiem związanym z jego zużyciem, ale obecnie pedał jest już wyraźnie wyższy od hamulca. Dodatkowo sprzęgło "bierze" normalnie, mniej więcej troszeczkę poniżej połowy. Dodam że wciskając pedał można zauważyć, że do wysokości pedału hamulca wchodzi zupełnie luźno. Zastanawiam się czy coś takiego może być wynikiem zapowietrzenia, czy też istnieje jakaś regulacja układu. Samo sprzęgło jest na moje oko dość miękkie co również daje mi do myślenia. Nie miałem okazji jeździć inną Astrą, stąd pytanie, czy "ten typ tak ma" czy też coś może być nie tak?

1 4
  • #2 04 Sie 2009 01:05
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 04 Sie 2009 09:31
    Sharoop
    Poziom 9  

Chciałbym ograniczyć jego wysokość. Niewygodnie jest podnosić stopę z podłogi wciskając sprzęgło, a do tego zaczyna zmuszać mnie jego wysokość.

1
  • #4 04 Sie 2009 09:34
    Michu10
    Poziom 32  

Tam jest siłownik hydrauliczny nic nie regulujesz

1
  • #5 04 Sie 2009 09:43
    Sharoop
    Poziom 9  

No i dziękuję bardzo za odpowiedź

1