Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akku AA Duracell i spalona ładowarka-która bateria uszkodzo

plastuV 03 Sie 2009 22:49 1551 4
  • #1 03 Sie 2009 22:49
    plastuV
    Poziom 2  

Witam
    Jestem tu nowy, od razu powiem, że we wszelkich sprawach prądowych jestem poziomem przedszkolaka, jednak mam problem.

Ostatnio kupiłem na allegro tanio akumulatorki AA Duracell 1700mAh za grosze (12szt-35zł), sprzedawca co jakiś czas wystawia takie aukcje, baterie podobno nowe, testowane i bez pudełek!

W domu posiadałem ładowarkę TRONIC kh980, która przez ostatni rok spisywała się wzorowo, jednak po włożeniu nowo zakupionych akku, pochodziła około 1h, potem niegłośny huknięcie, smród i ładowarka się spaliła... Oczywiście od razu zgłosiłem się do sprzedawcy baterii, że jego Duracell'e spaliły mi ładowarkę, niestety w odpowiedzi usłyszałem, że nie ma takiej opcji, aby baterie uszkodziły ładowarkę!

Teraz moje pytanie, czy gość ładuje mnie w balona, czy też ma rację? Jakie mogą być przyczyny uszkodzenia ładowarki? Baterie były dobrze włożone? Może baterie jakieś podróbki i uszkodziły?

Proszę o w miarę prostą i szybką odpowiedź, nie znam się na sprawach elektroniki, więc bez wywodów- tylko na chłopski rozum

Czekam na Waszą pomoc
    Pozdrawiam
    Michał

0 4
  • #2 03 Sie 2009 23:37
    NanoFarad
    Poziom 15  

Możliwe że baterie są uszkodzone i robią zwarcie. Przez co ładowarka zostaje mocno obciążona i się przegrzewa. Ale to tylko moja myśl.

0
  • #3 03 Sie 2009 23:45
    plastuV
    Poziom 2  

No jak dla mnie ewidentnie coś po stronie baterii zawiniło, bo ładowarka działa przez ponad rok bez zarzutów! Szukam jednak potwierdzenia dla mojej teorii... NanoFarad, dzięki za odpowiedź, czekam na resztę osób które chętnie pomogą!

0
  • #4 08 Sie 2009 15:50
    plastuV
    Poziom 2  

Ok, to teraz powiedzcie mi- jak sprawdzic która z baterii jest uszkodzona, spowodowała zwarcie?
    Stawiam na 9V, gdyż reszta baterii paluszków AA ładowała się około godziny bez problemu, a jak dołożyłem 9V to chwila i ładowarka poszła z dymem. Niestety boję się włożyc wszystkich do innej ładowarki od nowa, żeby znowu nie zepsuc sprzętu. Czekam na pomoc- może da się łatwo wyeliminowac baterie z defektem!

0
  • #5 08 Sie 2009 18:34
    NanoFarad
    Poziom 15  

Sprawdź rezystancje. Powinna wynosić kilka do kilkadziesiąt kΩ.

0
  Szukaj w 5mln produktów