Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć alternator od Łady?

piotrek power 03 Sie 2009 23:56 3097 3
  • #1 03 Sie 2009 23:56
    piotrek power
    Poziom 27  

Witam.

Mam problem z podłączeniem alternatora.

Alternator ten pochodzi od Łady.

I tak, miałem regulator od malucha i próbowałem to po podłączać, ale niezbyt mi to wyszło.

Udało mi się go wzbudzić, poprzez podłączenie + do śruby '6' oraz do jednego wyjścia od szczotkotrzymacza, oraz minus do masy i do drugiego wyjścia ze szczotkotrzymacza, w efekcie zaczął łądować akumulator lecz napięcie szybko wzrasta ponad 15V. Miałem kilka starych regulatorów od malucha, taki z 2 kabelkami przykręcane do masy, ale to podłączeniu napięcie równie szybko wzrastało jak i bez regulatora.

Oto i ten alternator:
    Jak podłączyć alternator od Łady?

Chciałbym podłączyć do niego regulator i żaróweczkę. Jaki regulator zastosować, czy te z malucha będą pasować i jak podłączyć ?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 04 Sie 2009 15:21
    piotrek power
    Poziom 27  

Nie rozumiem. Dlaczego on mi się wzbudza dopiero jak dam na szczotkę minus.

Wszystkie schematy jakie znlazłem, nie mają dodatkowego minusa na szczotki tylko na obudowę.

A ten alternator mi się nie wzbudzi jak daję plus na śrubę minus na masę, i ze szczotek jedno wyjście do regulatora i drugie również do regulatora oraz do +12V.

Zaczyna ładować gdy dam 12V na śrubę, minus na masę i na jedną ze szczotek, oraz na drugą szczotkę +12V wówczas się wzbudza i zaczyna ładować.

Może muszę zastosować jakiś inny rodzaj regulatora ?
    Albo coś źle podłączam, i jak w takim razie mam wstwić kontrolkę ładowania. Tak w ogóle, żaróweczka musi być 5W ? Jak bym dał 2W albo 20W to nie będzie ? Czy nie ma to znaczenia ?

0
  • Pomocny post
    #3 04 Sie 2009 20:59
    andrzej0769
    Poziom 19  

Kolego jeden z tych wyjść łączysz z masą,obojętnie który.Drugie wyjście ,napięcie po stacyjce przez regulator (od żuka )do alternatora.15z bezpiecznika,67 na alternator,śruba 6przewodem do rozrusznika.Alternatory te były z układem wzbudzenia i bez układu.Są regulatory ze szczotkami do tego alternatora co wzbudzają się przez kontrolkę.

0
  • #4 04 Sie 2009 22:00
    piotrek power
    Poziom 27  

Czyli dobrze go wzbudziłem bez regulatora.
    Próbowałem jeszcze przez drugie wyjście wstawić kontrolkę ładowania ale świeciła mi cały czas.

Posiadam jeszcze 2 sprawne regulatory od UNA (RNa-12) co prawda ze szczotkami, ale może by działały z tym altkiem ??

0