Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączanie pieca do używanego komina

swiety82 04 Aug 2009 00:06 3594 2
    swiety82
    Level 12  
    Witam;

Nurtuje mnie pewne pytanie i chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

Mieszkam w kamienicy, mieszkanie mam wykupione, chciałbym podłączyć pod komin jakiś mały piecyk-kozę, ale problem polega na tym że sąsiadka z dołu pode mną ma w ten szyb podłączony ogrzewacz gazowy wody popularnie zwany Junkers. Słyszałem opinie że może to spowodować wybuch w kominie niedopalonego gazu, osobiście w to nie wierzę ale zapytać nie szkodzi.

Piecyk chcę podłączyć w łazience, jakie inne rozwiązanie moglibyście zaproponować? Mam tam tylko jeden szyb kominowy i wentylacyjny, prąd i gaz jest drogi więc szukam rozwiązań...

Pozdrawiam!
  • Helpful post
    pioart
    Level 38  
    Witam
    Co do podłączenia „kozy” pod komin już wykorzystywany przez podgrzewacz gazowy jest niedozwolone , jedyna możliwość to przydział innego wolnego komina . Na jakiekolwiek podłączenie musisz mieć zgodę administratora i oczywiście kominiarza . A tak poza tym to wątpię żebyś miał dostęp do komina sąsiadki , a i wentylacja z togo co mi wiadomo podłączona może być do jednego ciągu co drugie piętro .
  • Helpful post
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie ma możliwości podłączenia dwóch urządzeń do jednego szybu kominowego,więc pozostaje ci tylko poszukać jakiejś alternatywy.