Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze stronami na hasła

04 Sie 2009 01:30 5255 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczow.

Mam pc z plyta glowno AsRock P4v88+ i gdy chce wejsc na stronki gdzie trzeba podac haslo i nazwe uzytkownika wychodzi mi takie powiadomienie:

To połączenie jest niezaufane

Program Firefox został poproszony o nawiązanie bezpiecznego
    połączenia z serwerem secure.tibia.com, ale nie można potwierdzić bezpieczeństwa tego połączenia.

Zwykle podczas nawiązywania bezpiecznych połączeń witryny
    dostarczają zaufanych informacji o tożsamości, dowodząc w ten sposób, że użytkownik łączy się
    z właściwym serwerem. W przypadku tej strony tożsamość nie może być jednak zweryfikowana.

Co teraz zrobić?

Jeśli zwykle połączenie z tą witryną przebiega
    bez takich problemów, błąd ten może oznaczać, że ktoś próbuje się podszyć pod tę witrynę.
    W tej sytuacji nie należy kontynuować.

Szczegóły techniczne

secure.tibia.com używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ certyfikat wystawcy utracił ważność.
    Ten certyfikat nie będzie ważny do 2008-12-09 16:25.

(Kod błędu: sec_error_expired_issuer_certificate)

Rozumiem zagrożenie

szukalem w panelu sterowania itp. nie jest to tez wina przegladarki bo probowalem zarowno na mozzili jak i na internet explorer. Probowalem na zintegrowanej karcie sieciowej i zwyklej 3 com ze starego pc i dalej tak samo. skaczyly mi sie juz pomysly dla czego moglo by tak byc dlatego prosze o jakies podpowiedzi :P z gory wszystkim dziekuje za odpowiedzi
  • Poziom 15  
    Może data ważności certyfikatu? Sprawdź czas i datę systemową. Tu hardware chyba nie ma nic do rzeczy.
  • Poziom 2  
    No wlasnie pisze cos o certyfikatach i ich datach ale zabardzo nie rozumiem czemu wyskakuje mi to na tym pc a na innym juz nie. I nie wiem za bardzo jak sie do tego zabarac, jestem raczej srednio obeznany

Dodano po 2 [minuty]:

kurcze dzieki wielkie xD takie to proste a szukalem przyczyny nie wiadomo gdzie. Wystarczyla jedna odpowiedz :D jeszcze raz dzieki :)

Moderowany przez Gusioo:

Następnym razem za takie niechlujstwo dostanie Kolega ostrzeżenie. Jako, że zamknąłem temat to sam poprawiłem, ale następne posty sam Kolega będzie poprawiał.