Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WindowsXP SP3 - restarty po ekranie ładowania systemu.

jozefg 04 Sie 2009 08:24 2820 13
  • #1 04 Sie 2009 08:24
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wczoraj było w porządku, dziś rano włączam komputer i ... zonk... pokazuje się plansza windows xp i restart. I tak w kółko... :cry:
    W bios mogę wejść ale zmian nie widzę.
    F8 - pokazuje się plansza wyboru trybów awaryjnych, ale nie mogę uruchomić w trybie awaryjnym.

Co jest grane? Wirus złośliwy się wdał? Czy HDD się zbuntował?
    Komputer na pewno jest OK bo teraz włączyłem drugi dysk na którym jest linuks i jak widać pracuje normalnie.

0 13
  • #2 04 Sie 2009 08:25
    Matuzalem

Poziom 43  

Zacznij od próby wejścia do konsoli odzyskiwania i wykonania, z niej, chkdsk /r.

0
  • #3 04 Sie 2009 09:02
    sp9nsq
    Poziom 15  

Radziłbym poszukać na sieci genialnego oprogramowania z serii Windows Preinstalled Environment (Win PE), przy pomocy którego można z CD wystartować system, a potem podziałać z dyskiem. Pewnie coś się przyczepiło! Lub też jak sugeruje przedmówca, spróbować przeskanować dysk poleceniem chkdsk /f.
    Żeby było ciekawiej, od kilku dni obserwuję wzrost liczby uszkodzeń HDD (czyżby jakiś zbieg okoliczności??)

0
  • #4 04 Sie 2009 09:32
    doms
    Poziom 12  

Nie chcę być złym prorokiem, ale podejrzewam HDD.

0
  • #5 04 Sie 2009 09:42
    jozefg

Nie mogę żadnej funkcji uruchomić... :(
    Gparted z CD widzi dysk normalnie

0
  • #6 04 Sie 2009 11:17
    Matuzalem

Poziom 43  

A tak ciut konkretniej - w wypadku uruchomienia z użyciem płyty instalacyjnej i próbie wejścia do konsoli odzyskiwania co się dzieje?

Możesz jeszcze inaczej - wymontować dysk, podpiąć go, jako niesystemowy, do innego komputera (z XP) i z poziomu tego drugiego chkdska użyć.

0
  • #7 04 Sie 2009 12:39
    jozefg

Wystartowałem na CD instalacyjnym XP - krzyczy mi żeby wsadzić dyskietkę odzyskiwania systemu.
    Nigdy takiego wynalazku nie używałem - skąd ją wziąć? :D

0
  • #8 04 Sie 2009 12:44
    Matuzalem

Poziom 43  

Za wcześnie - nie ASR, a "naprawa przy użyciu konsoli odzyskiwania" - jeden etap później.

0
  • #9 04 Sie 2009 12:45
    jozefg

I jeszcze jedno - dysk jest gorący, nie wiem ile stopni ale ręki na nim nie utrzymam... :(

0
  • #10 04 Sie 2009 12:48
    Matuzalem

Poziom 43  

To - poza wszystkim innym - też może być problem.
    Może warto zaopatrzyć się w dodatkowe chłodzenie czy luzem czy dyskom dedykowane?

0
  • #11 04 Sie 2009 13:59
    jankolo

józefg, wybacz prymitywne pytanie: czy mierzyłeś napięcia +5V i +12V podawane przez zasilacz?

0
  • #12 04 Sie 2009 14:47
    jozefg

jankolo napisał:
    józefg, wybacz prymitywne pytanie: czy mierzyłeś napięcia +5V i +12V podawane przez zasilacz?
    Oczywiście że mierzyłem. :D
    12,3V i 5,04V
    To było pierwsze co zrobiłem, stary nawyk. :D
    Z chłodzeniem dotąd problemu nie było, zawsze były dość ciepłe (SATA)

0
  • #13 04 Sie 2009 17:16
    vws7
    Poziom 11  

Mnie działo się coś takiego w ostatnim czasie na starym komputerze, Windows z Sp2. Też działał normalnie i nagle taki sam problem...Uruchamiał się raz na 10 razy, czasami po kilkunastu restartach, resetach itd. Wirusów, spywaru itd. teoretycznie nie było. Dla mnie jest to uszkodzenie programowe, czyli system, zreinstalowałbym go.

Ale wcześniej polecam Hirens Boot Cd, jest sporo narzędzi, można zobaczyć co się dzieje z tym naszym dyskiem. Jak zostanie odkryty jakiś fizyczny problem, to wtedy instalacje systemu możemy sobie już darować ;)

Moderowany:

Ostrzeżenie za polecanie nielegalnego oprogramowania.

0
  • #14 05 Sie 2009 23:45
    delete_del
    Poziom 10  

Raczej "pachnie" mi to Rootkitem Bagle. Bede cytowal kolezanke Picasso (zreszta dobra w te klocki) ponizej:
    "Polska płyta ratunkowa producenta ArcaBit, wyposażona w niezależne środowisko umożliwiające przeskanowanie i dezynfekcję niestartującego systemu. Udostępniana paczka zawiera bazy antywirusowe, jednakże ArcaNix daje możliwość pobrania baz z serwera ArcaBit, lub też wgrania ich na płytę CD / USB - system podczas konfiguracji powinien wyszukać napędy i przyporządkować im wymagane zasoby. Pobrany obraz ISO należy wypalić na CD i z płyty ruszyć komputer. Pierwszy ekran ma menu wyboru z timerem, dające możliwość bootowania dysku twardego lub dojścia do skanera. Arcanix uwzględnia uruchamianie na komputerach typu notebook, dzięki któremu środowisko działa w trybie energooszczędnym. Kolejnym etapem jest wybór języka, inicjowanie urządzeń, oraz ustalanie trybu pracy środowiska (podstawowy z redukcją komunikatów kontra zaawansowany dla power userów). W dalszej fazie profil skanowania: automatyczne skanowanie wszystkich dysków, ręczny wybór dysku do przeskanowania, wskazanie konkretnej ścieżki, lub wywołanie menedżera plików Midnight Commander. Finałowo system zaprezentuje menu umożliwiające przeglądanie i zapisywanie raportu wykonanych operacji, lub ponowne inicjowanie skanera. Instrukcje obrazkowe w FAQ."
    Link jest tutaj: Obraz plyty do wypalenia i wystartowania skanowania bez srodowiska Windows

0