Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa A zblokowanie hamulca lewy przód

twardes 04 Sie 2009 08:51 2333 5
  • #1 04 Sie 2009 08:51
    twardes
    Poziom 9  

Witam, mam Corse 1.2i 91 rokc

wczoraj autem wróciłem z ponad 200 km trasy (wszystko było jak należy). Po kilku godzinach chciałem znów z auta skorzystać, ale już na parkingu po przejechaniu może 50 m momentalnie lewe przednie koło stanęło, samochód się zatrzymał z piskiem (ciążąc właśnie na lewo). Pod ruszeniu na wstecznym nie było żadnego problemu, ale znów przy jeździe na wprost to samo i tak kilka razy. Dodatkowo, chcąc jakoś to odblokować, naciskałem bardzo mocno pedał, aż odczepił się / rozszczelnił przewód hamulcowy lewego przedniego kola i w moment wyciekł mi cały płyn. Rozszczelnienie pojawiło się na połączeniu przewodu miękkiego gumowego z metalowym.
    pedał hamulca jest bardzo miękki przy naciskaniu słychać "oddychanie" układu hamulcowego (wypluwa resztki płynu). Pomału potoczyłem się na miejsce parkingowe ale blokowanie się koła jeszcze kilkakrotnie się pojawiło.

Co może być przyczyną?

Czy po dokręceniu przewodu i napełnieniu układu, mogę próbować dojechać do mechanika?? Czy lepiej nie ryzykować. Strach sobie wyobrazić co by byo gdyby tak momentalnie się zatrzymał na ulicy.

0 5
  • #2 04 Sie 2009 08:58
    kortyleski
    Poziom 41  

Po napełnieniu ukladu musisz go jeszcze odpowietrzyć.
    Jak mechanik jest niedaleko i pojedziesz 5 km na godzinę to i na samym ręcznym się dotoczysz. ale lepiej było by zdjąć koło i zobaczyć co się wydarzyło.

0
  • #3 04 Sie 2009 12:03
    bslaw
    Poziom 17  

Czy w czasie jazdy (przed awarią/zablokowaniem) było słyszalne huczenie po lewej stronie? Możliwe, że rozsypało ci się łożysko opisanego koła.

0
  • #4 04 Sie 2009 13:15
    twardes
    Poziom 9  

zgadza się było głośne buczenie, jednak wydawało mi się że z tyłu. Ale to może być ten trop. Czyli do płynu i wymiana łożyska może też dojść.

Dziękuję za podpowiedź

0
  • #5 04 Sie 2009 13:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 04 Sie 2009 14:03
    Michu10
    Poziom 32  

bslaw napisał:
    Czy w czasie jazdy (przed awarią/zablokowaniem) było słyszalne huczenie po lewej stronie? Możliwe, że rozsypało ci się łożysko opisanego koła.

Za chwilę będzie sugestia to krokowy, dajcie spokój to ewidentna wina przewodu elastycznego który blokował tłoczek , proszę auta zaprowadzić do mechanika i nie robić eksperymentów. Zamykam

0