Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długie oczekiwanie na połączenie z siecią vista 64 bit

04 Sie 2009 13:25 2131 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Mam oto ciekawy przypadek. Używam Visty Home Premium 64 bit. Internet mam z tp podłączenie przez router. Wszystko było ok. ale parę dni temu zauważyłem że po odpaleniu systemu jak pojawi się pulpit na pasku zadań ikona połączenia sieciowego bardzo długo jest z krzyżykiem co oznacza brak połączenia z siecią czego wcześniej nie było. Dopiero po paru minutach następuje połączenie z siecią i pojawia się kula ziemska ale to bardzo długo trwa. Próbowałem już chyba wszystkiego. Podłączyłem nowy kabel nie pomogło, wgrałem nowe stery do sieciówki nie pomogło, sprawdzałem 6 razy konfigurację routera i wszystko jest ok., wyłączałem firewall na połączenia lokalne nie pomogło, w firewall w wyjątkach zaznaczyłem routing i dostęp zdalny nie pomogło, w antywirusie AVG wyłączyłem aktualizacje nie pomogło, w windows defender wywaliłem wszystkie nie potrzebne programy z autostartu żeby odciążyć windę przy starcie nie pomogło i już moje pomysły się wyczerpały. Zauważyłem jeszcze ciekawe dwa zjawiska otóż po uruchomieniu systemu bez połączenia z siecią czyli z wypiętym kablem i odczekaniem aż winda sobie do końca wszystko pomieli podpinam kabel i od razu krzyżyk znika i po nie całej minucie mam kulę ziemską przy telewizorkach :) jak odpalam kompa z wpiętym kablem od sieci po odpaleniu systemu i po pojawieniu się pulpitu połączenie sieciowe jest z krzyżykiem ale po niecałej minucie przeglądarka działa więc i dostęp do netu jest natomiast krzyżyk znika znacznie później tak jak by winda nie odświeżała ikonki połączenia sieciowego dlatego też czyściłem programy uruchamiane razem z systemem co nie poskutkowało i już naprawdę nie wiem co robić co sprawdzić. A fajnie by było jak by wszystko wróciło do normy czyli po odpaleniu pulpitu od razu krzyżyk przy połączeniach znikał. Nie ma chyba sensu połączenia dodawać do autostartu jeżeli mimo widocznego krzyżyka dostęp do netu jest to chyba nie tu leży problem. Może ktoś miał podobne objawy proszę o porady jak się z tym można uporać.

Proszę poprawić temat. Regulamin, punkt 11.
    Gusioo.
  • Poziom 25  
    Ja widziałam podobne objawy i kumpla, ale on to po prostu olał bo stwierdził, że jak działa to nie ma co się męczyć.
    Czasem też były jaja że wiśta widziała tylko lokalny dostęp pomimo, że po Internecie buszował jak szalony.
    Dziwne to było.
  • Poziom 38  
    Wywal z właściwości połączenia LAN wszystkie protokoły i wynalazki Visty.
    Zostaw sam protokół TCP/IP.
    Przejdą wszelkie bóle.
  • Poziom 9  
    A czy może ktoś polecić jakiś program do sprawdzenia Visty czy na płytce instalacyjnej jest jakieś narzędzie do sprawdzenia systemu? Zauważyłem jeszcze jedno do puki ikona połączenia sieciowego wskazuje na brak połączenia (mimo że internet działa) nie można wejść w żaden sposób w centrum sieci i udostępniania. Stąd mój pomysł na sprawdzenie czy z systemem jest ok.

Proszę poprawić temat. Regulamin, punkt 11. Trzeci raz nie poproszę.
    Gusioo.
  • Poziom 9  
    A może ktoś mi może w kilku słowach podpowiedzieć co to jest botowanie. A i jeszcze jedna sprawa czy takie objawy mogą być związane z exploratorem ??
  • Poziom 38  
    Nie może, zastosowałeś się do tego co napisałem 2 posty wyżej ?
  • Poziom 9  
    Tak zastosowałem się ale niestety nie pomogło