Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez, czujnik ciśnienia oleju

04 Sie 2009 17:03 6927 15
 • Poziom 1  
  Szanowni Państwo,

  Chiałbym naprawić pomiar ciśnienia oleju w polonezie Caro 1,6 GLE, MR 95 rocznik 95.
  Problem polega na tym, że wskażnik ciśnienia oleju pokazuje za mało. i nie wiem czy to jest przyczyna czujnika ciśnienia oleju czy wina wskażnika w tablicy rozdzielczej. (to nie mowa o lampce sygnalizacyjnej)
  Moje pytanie:
  CZY KTOŚ WIE, JAKIE POWINNO BYĆ - PRAWIDŁOWE- NAPIECIE NA WYJŚCIU WSKAŻNIKA OLEJU PRZY WSKAZANIU WSKAŻNIKA 0,4 ?
  Chciałbym wyjaśnić, że olej jest a ciśnienie kiedyś było ROK TEMU sprawdzane u mechanika I TAK CIĘGLE JEŻDZĘ. kECHANIK POWIEDZIAŁ ŻE ciśnienie O.K i trzeba tak jeżdzić. Tylko mnie to irytuje. Tylko nie sposób za byle pierdołą latać do mechanika, bo taka przyjemność ciężko kosztuje, bo ceny zaczynają się od 70zł za robociznę i oczywiście plus materiały.

  Chciałbym wyjaśnić, że:
  wiedza o znamionowej wartości napięcia na wyjściu czyjnika ciśnienia oleju - obciążonego wskażnikiem zanjdującyjm się w tablicy rozdzielczej-, powoli mi na natychmiastowe rozpoznanie uszkodzenia: czy czujnik - czy wskażnik.

  Co więcej Tej informacji nie można znależć w książce serwisowej do poloneza Pana Morawskiego.

  Po odczycie napięcia będę wiedział:
  1. gdy stosunek napięcia do wskazania -za niskie - to uszkodzony wskaźnik
  2. gdy stosunek napięcia do wskazania - dobry - to uszkodzony czujnik

  Jeśli ktoś mam poloneza caro z silnikiem fiata (gażnikowy lub z wtryskiem) to proszę o taki pomiar. Czujnik ciśnienia oleju jest po prawej stronie (pod gażnikiem) i dochodzi do niego jeden kabelek.
  Voltomierz trzeba podłączyć do tego kableka i do obudowy samochodu.
  Dziekuję z góry.
  andrzej

  Moderowany przez Błażej:

  Proszę nie używać w swoich postach koloru czerwonego. Jest on zarezerwowany do moderacji.

 • TestoTesto
 • Użytkownik usunął konto  
 • TestoTesto
 • Moderator Samochody
  Standardowo uszkodzony czujnik, w czasach gdy były standardowo montowane, chodziła fama że działają do pierwszej wymiany oleju. Wiążący dla użytkownika jest czujnik zaniku ciśnienia, czyli ten zapalający czerwoną kontrolkę - jeśli w czasie pracy silnika lampka się nie świeci, to jest dobrze i nie ma czym sobie głowy zawracać.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Przede wszystkim, to jako pierwszy należy przeprowadzić pomiar ciśnienia oleju niezależnym manometrem. Może to nie czujnik/wskaźnik, tylko silnik...
 • Poziom 11  
  Bardzo często jest niedrożny kanał do prowadzający olej do czujnika. Odkręć czujni i dokładnie przemyj otwór przez który wpływa olej.
 • Użytkownik obserwowany
  Bączki często przekłamują jedz na szrot i wykręć go.
 • Poziom 15  
  a.andrzej napisał:
  Jeśli ktoś mam poloneza caro z silnikiem fiata (gażnikowy lub z wtryskiem) to proszę o taki pomiar. Czujnik ciśnienia oleju jest po prawej stronie (pod gażnikiem)

  gaźnik jest po lewej stronie...
  a czujnik pod gaźnikiem jest czujnikiem od lampki
  czujnik wskaźnika jest po prawej stronie wkręcony do obudowy filtra oleju.
  Mało w którym poldku ten czujnik działa poprawnie. Dlatego od '97 zrezygnowali z niego całkiem.
 • Poziom 39  
  czujniki działały dobrze tylko mało który silnik ma ciśnienie 4bar przy chyba 3500rpm - ot cała prawda a kolega niech wkręci manometr to będzie znał prawdę
 • Moderator Samochody
  kwok napisał:
  czujniki działały dobrze tylko mało który silnik ma ciśnienie 4bar przy chyba 3500rpm - ot cała prawda a kolega niech wkręci manometr to będzie znał prawdę


  To dotyczyło tylko silnika 115C z małą, niewydajną pompą i bocznikowym filtrem oleju; AA, AB i pozostałe z rodziny miały się pod tym względem dużo lepiej.
 • Poziom 9  
  U mnie wał korbowy urwało przy 120 km/h olej był a ciśmienia prawie 0 jak się nagrzał.(kontrolka nigdy nie świeciła chyba że było poniżej min).Nie wiem może za dużo mu dawałem w piec.
 • Poziom 39  
  robokop napisał:
  To dotyczyło tylko silnika 115C z małą, niewydajną pompą i bocznikowym filtrem oleju; AA, AB i pozostałe z rodziny miały się pod tym względem dużo lepiej.


  to prawda ale jak ktoś jeździł delikatnie (wysokie biegi małe obroty) to i tak panewki padały że nie wspomnę już o dodatkowym czynniku jak jazda na lotosie w ten sposób
 • Użytkownik obserwowany
  Po zgaszeniu silnika kontrolka powinna jeszcze chwilę być zgaszona, tam mam , więc jak jest inaczej to jest nieszczelnie w układzie smarowania.
 • Poziom 9  
  No a jak te motory rozpoznać który to który?
 • Użytkownik obserwowany
  Masz wybite na bloku nad łapą alternatora.
 • Użytkownik obserwowany
  "Fiatowski" to nie polonezowski.