Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozdzielacz sygnału audio

<>< marcin 30 Maj 2004 23:57 3863 5
 • #1 30 Maj 2004 23:57
  <>< marcin
  Poziom 10  

  Dobry.
  Chciałbym znaleźć taki trójnik czy rozdzielacz czy nie wiem nawet jak to nazwać :P .
  Ma to być do tego, że mogę podłączyć 2 kable od słuchawek do jednego walkmana. Albo głośniki i słuchawki do jakiegoś innego wyjścia. Napiszcie mi jeszcze jak nazywa się i gdzie można kupić coś co działa w drugą stronę czyli taki rozdzialacz dzięki któremu będę mógł do głośników podłączyć jednocześnie walkmana i komputer. Wybacznie mi tą totalną amatorkę ale was przynajmniej nie jest mi wstyd pytać :wink: .

  0 5
 • #2 31 Maj 2004 00:02
  ACULA
  Poziom 34  

  idziesz do sklepu mówisz że chcesz trójik i dostajesz, u nas to kosztuje 50gr, oczywiście jężeli chodzi o rozdzaił na dwa wyjścia i tylko dwa, inaczej musi być aktywny
  jeżeli dwa wejscie to sumator na scalaku i po sprawie, lub samymi rezystorami
  i nie pisz w audio

  0
 • #3 31 Maj 2004 16:51
  <>< marcin
  Poziom 10  

  To mam wbić się do sklepu i zagaić: " dobry. czy jest sumator na scalaku?" 8) :?
  Jezdem troszkę nieśmiały ale wierzę ci na słowo.

  0
 • #4 31 Maj 2004 17:43
  ACULA
  Poziom 34  

  powiedzmy inaczej
  a) idzesz do sklepu i prosisz o trójnik do jacka, powinien wiedzieć o co chodzi
  ten trójnik to własciwie rozgałałęźnik bo jeśli sumować dwa wejścia w jedno wyjście to lepszy będzie sumator na wzmacniaczu operacyjnym

  Podsumowanie:
  2wejscie jedno wyjście sumator najlepiej na operacyjnym specjalny układ
  2wyjścia 1 wejscie rozgałęźnik lub trójnik za 50gr

  0
 • #5 13 Maj 2005 23:17
  sq1gqp
  Poziom 23  

  A masz może jakis schemat takiego prostego sumatora na ukłądzie?

  U mnie się łącznik Y nie sprawdza.

  0
 • #6 14 Maj 2005 04:31
  nemo07
  Poziom 36  

  <>< marcin napisał:
  Chciałbym znaleźć taki trójnik czy rozdzielacz czy nie wiem nawet jak to nazwać :P Ma to być do tego, że mogę podłączyć 2 kable od słuchawek do jednego walkmana. Albo głośniki i słuchawki do jakiegoś innego wyjścia.
  Potrzebujesz rozgałęźnika (trójnika, czy jak to zwali) typu mini-jack (wtyki/gniazda takie jak w walkmanie). Ma to być trójnik typu "M na 2F", male(wtyk) na dwa female(gniazdka). Można takie kupić. Tylko Twój pomysł, aby łączyć dwa obciążenia równolegle w miejsce jednego jest niezdrowy, gdyż możesz w ten sposób uszkodzić wzmacniacz wyjściowy walkmena jeśli zgłośnisz na maxa. Dlatego wyjścia takiego trójnika (a przynajmniej jedno z nich) podłącza się zwykle do wejścia wzmacniacza (wysoka oporność wejściowa) co eliminuje problem przeciążenia stopnia mocy walkmena.
  <>< marcin napisał:
  Napiszcie mi jeszcze jak nazywa się i gdzie można kupić coś co działa w drugą stronę czyli taki rozdzialacz dzięki któremu będę mógł do głośników podłączyć jednocześnie walkmana i komputer.
  Tego nie wolno robić przez proste połączenia drutem, bo to dość pewny sposób na uszkodzenie wyjść któregoś ze wzmacniaczy mocy (walkmnana lub sound-karty) albo nawet obu! Możesz natomiast połączyć wyjścia walkmana i sound-karty za pomocą dwóch kabli-adapterów pasujących z drugiej strony do wejścia miksującego (sumator). A ponieważ zwykłe wzmacniacze nie mają wejść miksujących, takim wejściem może być sumator na opornikach typu "2M na F". Z wyjścia F potrzebujesz pasujący kabel do wejścia jakiegoś wzmacniacza. Taki sumator "2M na F" można uzyskać modyfikując zwykły trójnik "2M na F" przez przerwanie połączeń drutowych (sygnałów L i R, masy nie) wewnątrz obudowy i wlutowanie odpowiednio szeregowych oporników separujących. :)

  0