Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat toledo klimatyzacja wyłącza się

Michał000 04 Aug 2009 18:30 7690 9
    Michał000
    Level 10  
    Witam. Mam seata toledo II 2001r. 1.9 TDI. Problem z klimatyzacją polega na tym, że po włączeniu klimy wszystko działa dopóki silnik nie przekroczy 2200 obrotów. Potem klima załącza się tylko powyżej tych obrotów, a na niskich obrotach wyłącza się. Wszystko wraca do normy po wyłączeniu zapłonu.
    Michał000
    Level 10  
    Klimatyzacja jest świeżo nabita. Przy nabijaniu stwierdzili, że sprężarka trochę słabo bije, ale chłodzić dobrze chłodzi. Gdzie szukać tego sprzęgiełka?
    ska
    Level 11  
    Proponuję sprawdzić również bezpiecznik sterownika wentylatorów i sprzęgła sprężarki w skrzynce bezpieczników na akumulatorze. Są trzy 30 A ( dwa do ABSu i jeden tego sterownika). Potrafią się upalić gniazda bezpieczników i pojawia się rezystancja pod obciążeniem. Chwilowy spadek napięcia może wyłączać sprężarkę i wentylatory.
    radekklimat
    Level 21  
    podjedz gdzies na diagnostyke VAG-iem i bedziesz wiedział co jest twojej klimie
    piotrekb.
    Level 1  
    Quote:
    Proponuję sprawdzić również bezpiecznik sterownika wentylatorów i sprzęgła sprężarki w skrzynce bezpieczników na akumulatorze. Są trzy 30 A ( dwa do ABSu i jeden tego sterownika). Potrafią się upalić gniazda bezpieczników i pojawia się rezystancja pod obciążeniem. Chwilowy spadek napięcia może wyłączać sprężarkę i wentylatory.

Miałem u siebie podobny problem w VW Polo 1.4 TDI 2000 (6n2), sprężarka startowała a następnie zatrzymywała się (wentylator nie kręcił się). Jak się później okazało (po przeczytaniu tego wątku), gniazdo jednego z bezpieczników (bezpiecznik również) było trochę upalone. Po wyczyszczeniu styków i założeniu nowego bezpiecznika problem ustąpił. W serwisie straszyli wymianą sprężarki...
    Jak uniknąć upalanie się gniazd bezpieczników ?
    rox1
    Level 18  
    witam....sprawdzic czujnik cisnienia i zalacznik wentylatorów na rurce od parownika moze on gra sobie z toba w kotka i myszke ,ale ja bym zaczoł od diagnozy vagiem........pozdro!!!!
    KONRAD GAJDA
    Level 10  
    najprawdopodobniej masz nabite za dużo gazu, dlatego ci się rozłańcza. Ja tam miałem u siebie i tez tak zaczęło się dziać zaraz po nabiciu.
    Michał000
    Level 10  
    Nie mam zbytnio czasu podjechać teraz na komputer. Przed nabiciem też mi się tak robiło ale gazu było w normie. Bezpieczniki i końcówki kabli wyglądają w porządku. Poszukam jeszcze tych czujników.
    gajdek419
    Level 18  
    Myślę, że dopóki nie dowiemy się jakie są cisnienia na ssaniu tłoczeniu w trakcie pracy to mozemy sobie gdybać.
    Czy jako załaczenie/wyłaczenie klimy rozumiesz właczanie się sprzęgla elektromagnetycznego czy tez tylko efekt chłodu wewnatrz
    A ja mam np koncepcje na uszkodzony zawór regulujący w spręzarce.