Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.2 8V, 1996r. Gaśnie w czasie jazdy

04 Sie 2009 18:32 3274 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Moje auto gaśnie w czasie jazdy. Na przykład jestem na czwartym biegu i jadę 80km/h, zdejmuję nogę z gazu i auto zwalnia do 60km/h i krzusi się i gaśnie. To samo dzieje się na innych biegach. Zauważyłem że na luzie silnik ma tylko 750 obrotów, ale jak wrzuce luz w czasie jazdy to zdarzają się jakieś dziwne skoki obrotów, 750- rośnie do 1400 i spada znowu do 750.
    Wymieniłem filtr paliwa i problem jakby się nasilił. Sprawdzałem pompę paliwa, wydaje się, że jest w porządku.

Dodatkowo dzisiaj jak tankowałem do pełna, to przestał mi działać licznik stanu paliwa. Świeci się rezerwa, mimo że jest pełny bak. Czy to może mieć jakiś związek z moimi problemami? Jak naprawić ten wskaźnik?
  • Spec od samochodów
    sprawdż czy jest dobra masa z akumulatora
  • Poziom 9  
    W jaki sposób to sprawdzić? (podejrzewam, że to laickie pytanie ;/) Jeśli to ma jakieś znaczenie to mam problem z akumulatorem, niedawno się rozładował i ogólnie to wyjety z jakiegoś innego dużego opla jest.
  • Poziom 17  
    Opel ma brązowe kable masowe.Posprawdzaj wszystkie połączenia z karoserią jak radził kolega wyżej.Może masz słaba masę pompy paliwa?Masa ta powinna być przykręcona z tyły w bagażniku na pasie tylnym lub gdzieś z boku.