Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprilia Tuareg 125, iskra raz jest, raz jej niema.

hubbi 04 Sie 2009 19:40 1841 3
  • #1 04 Sie 2009 19:40
    hubbi
    Poziom 10  

Witam, wczoraj kupiłem enduro Aprilia Tuareg 125 pojemności, jest problem z iskrą, raz jest a raz niema. Gdy już się pokaże to jest z nią różnie, raz jest mocniejsza, a raz słabsza. Gdzie zacząć poszukiwania usterki, dodam że moduł zapłonowy jest z ogara gl 133, instalacja 12 V, przewód wysokiego napięcia raczej w porządku bo nie kopie jak go trzymam. Możliwe jest że to nie oryginalny moduł jest przyczyną, czy może impulsator nie daje zawsze sygnału, jak można sprawdzić impulsator?
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 04 Sie 2009 21:16
    majsterek 1
    Poziom 14  

Sprawdz złącza konektora które masz w wtyczce od modułu może któreś słabo styka i raz daje iskrę a raz nie.

0
  • #3 06 Sie 2009 16:40
    hubbi
    Poziom 10  

Styki wszystkie sprawdzone, a które podejrzanie wyglądały-polutowałem, zamieniałem cewki zapłonowe na inne i to samo się dzieje, więc pozostaje ten moduł zapłonowy, albo stator pod magnetem, z tym zasilanie modułu jest, impulsator przy obracaniu magnetem zmienia wartości, czyli pada na moduł, a z koleji na wyjściu na cewkę, na odpiętych przewodach jest prąd jakieś 17volt, a jak je podepnę to nie ma nic, już sam nie wiem o co chodzi.

0
  • #4 11 Sie 2009 16:07
    hubbi
    Poziom 10  

chyba doszedłem co było z tą moją iskrą , na magnecie odklejały się już magnesy, podkleiłem je i zmontowałem wszystko do kupy i jest iskra. Temat zamykam

0