Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba zapowiada pierwsze karty SDXC o pojemności 64GB

Belialek 04 Sie 2009 21:22 2680 15
  • Toshiba zapowiada pierwsze karty SDXC o pojemności 64GB

Toshiba jako pierwsza wychodzi na przeciw potrzebom użytkowników najnowszych urządzeń przechwytujących obraz, wyposażonych w coraz to większe matryce, oferujące coraz lepsza jakość obrazu - a co za tym idzie, zajmującym więcej miejsca na kartach pamięci. 64GB - bo właśnie taką kartę proponuje użytkownikom japoński koncern - wydaje się już nie tylko mającą sens wielkością, ale powoli staje się koniecznością. Karta jest w standardzie SDXC i cechuje się prędkością zapisu 35MB/s i odczytu 60MB/s. Nowe karty ukażą się również w wersjach o niższych pojemnościach - 32GB oraz 16GB. Toshiba zapowiedziała rozpoczęcie produkcji na wiosnę przyszłego roku.

Źródło: Link

• #2 05 Sie 2009 08:03
    max391
    Poziom 12  

Wszystko ładnie pięknie co raz to większe pojemności kart i to wymusza coraz więcej miejsca na dysku mam dysk 80GB (proszę się nie śmiać:)) jak na "dyziu" rozgości się juz Windows wraz z sterownikami, programami to zostaje jakieś 60GB i gdzie ja pomieszczę jeszcze te fotki z aparatu ?? nawet jeśli raz czy dwa razy damy rade a potem co ?? 12 płytek DVD ?? co za dużo to nie zdrowo.

• #3 05 Sie 2009 10:25
    king559
    Poziom 11  

Hehe kolega sie nie smuci bo ja na przykład mam 40 GB, a co do kart to jestem ciekaw jakie będą miały prędkości a nie tylko pamięć :P

• #4 05 Sie 2009 10:31
    Belialek
    Poziom 22  

Prędkości są podane w newsie, jak i co bystrzejsze oko dostrzeże tą informację na samych zdjęciach :)

• #5 05 Sie 2009 11:28
    Lj_E-gain
    Warunkowo odblokowany

Witam,

Panowie podchodzicie do tego ze złej strony ....

Myślicie tylko o sobie i dyskach które były duże 10 lat temu :)

Jeśli będziecie potrzebowali takiej karty to wiadomo ze wasze duże potrzeby nie zaczną sie od karty :) i na pewno nie będziecie dysponować komputerem tak małym dyskiem ... tylko rzędu 1-2 terabajtów :)

Moim zdaniem zwykły śmiertelnik nie będzie umiał zagospodarować takiej pamięci :) ... to dobry produkt dla osób które dużo podróżują i nie lubią co chwile czyścić karty :), a przede wszystkim dla fotografów :)

• #6 05 Sie 2009 12:40
    oskar_dyjas
    Poziom 25  

Do zastosowań profesjonalnych karty te będą dobrym pomysłem. Dla zwykłych użytkowników cyfrówek bedzie to raczej zbędny gadżet, gdyż na kartach, które można kupić w markecie zmieścimy spokojnie wszystkie wakacyjne fotki.

Nie zapomnijmy też o zastosowaniach pozaaparatowych, czyli jako przenośny pendrive lub z lekka wymienny dysk flash. Może się opłacić...

• #7 05 Sie 2009 12:56
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Czyli co nowa karta nowy aparat i czytnik - bo stary tego nie przeczyta - no nie wiem czy o to chodzi. To samo z MicroSD najpierw czytały do 1 gb później do 2, później max to 4 itd. To troche śmieszne bo z wymian dostałem nowy telefon który czyta karty microSD do 2 gb (tel. PDA z Windowsem i gps) a tu max 2 gb na mapy (wtórny postęp)

• #8 05 Sie 2009 19:23
    aktus
    Poziom 17  

Fotki to nie wszystko. Nie wiem czy wiecie, ale są już małe kamerki umożliwiające nagrywanie filmów w HD, wiec takie 4GB na starej karcie to jest nic.

• #9 05 Sie 2009 22:35
    buzerek
    Poziom 13  

Jak dla mnie optymalną kartą jest 512kB, tylko gdzie taką kupić? :cry:

• #10 06 Sie 2009 09:26
    max391
    Poziom 12  

512kB ?? a to takie w ogóle były w produkcji ??

• #11 06 Sie 2009 19:20
    aktus
    Poziom 17  

Jemu chyba chodziło o MB a nie kB.

• #13 06 Sie 2009 22:18
    aftys6
    Poziom 19  

Lj_E-gain napisał:
    Witam,

Moim zdaniem zwykły śmiertelnik nie będzie umiał zagospodarować takiej pamięci :) ... to dobry produkt dla osób które dużo podróżują i nie lubią co chwile czyścić karty :), a przede wszystkim dla fotografów :)

Tu się z tobą nie zgodzę.
    Robię czasem kilkaset zdjęć na dzien ( jakaś impreza koncert itd)
    Możesz mi nie wierzyć ale używam kart max 1GB.
    Czemu ??
    Na wiosnę kupiłem kartę 1 GB toshiby z prędkością zapisu około 25 Mb na sekundę, sporo kosztowała
    Zrobiłem ok 100 zdjęć i kartę szlak trafił. Na szczęście zdjęcia z reszty koncertu miałem na 2 innych kartach.
    Co by było jakbym zaufaj jednej 4 czy 8 gigowej ?? Kasę za kartę mi zwrócą ale zdjęć do serwisu bym już nie wstawił;/

• #14 06 Sie 2009 22:52
    nelik1987

Poziom 31  

równie dobrze można nie jeździć samochodem bo może się coś zepsuć, itp... zawsze coś może pójść nie tak.

To zwiększanie pojemności to wyścigi firm ale my na tym korzystamy, aparaty mają coraz większe przetworniki i generują zdjecia które zajmują coraz więcej miejsca.

Kiedyś miałem aparat z kartą 512 MB i starczało na bardzo wiele fotek teraz mam aparat z kartą 4 giga i zapełniłem ją forkami z jednych wakacji. nie mówiąc już o tym jak się kręci filmy cyfrowymi kamerami przy pełnym HD.

Ja osobiście bardzo się cieszę że tak to wszystko idzie do przodu bo starsze karty 4-8 GB będą tańsze a na takie karty stawiam jako dysk twardy do nowego serwera na system.

No i taka karta jest idealnym przenośnym dyskiem a 64 GB to już sporo jak na nośnik wielkości znaczka pocztowego.

• #15 07 Sie 2009 00:01
    aftys6
    Poziom 19  

Różnica jest ta że nowe cyfrówki kompaktowe, te wszystkie płaskie, mikro kieszonkowe itd, które mają magiczne cyferki 12 czy 15 Mpix robią gorsze foty niż jakiś kompakt z przed 4 lat co ma 4 Mpix.
    Więc ten wyścig głownie polega na wpajaniu ludziom do głów że czym więcej Mpix tym lepiej. Tymczasem większość takiego sprzętu ma matrycę wielkości 0,25 cm². Więc im więcej tam upchniemy punktów tym będą one musiały być mniejsze będzie większa możliwość powstania tzw martwych pixeli.
    Sprawa ma się odwrotnie w lustrzankach które bazują zazwyczaj na matrycy wielkości pełnej klatki. Mój K100 ma 6,2mpix a mimo to zdjęcia wychodzą dużo ostrzejsze i dokładniejsze niż kompaktem z matrycą 12 czy 15 Mpix.
    Obecnie samsung zaczął pracę nad matrycą 10 Mpix która będzie miała przekątną rzędu ok 2 cali. Zaprzeczają tym samym obecnie panującym trendom miniaturyzacyjnym.

Po za tym jestem zwolennikiem teorii że czym jest coś nowsze to niestety gorsze.
    Sprawa się tyczy głownie motoryzacji i sprzętu audio.

• #16 07 Sie 2009 08:37
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Fakt niektóre nowe komp-akciki znanych firm robią zdjęcia naprawdę fatalne.

Im większa rozdziałka tym zdjęcie bardziej napakowane. Co gorsza w tych słabszych aparatach szumy nakładają się na siebie i wychodzi że zdięcie z 5 letniego kompakta jest lepsze niż z nowego 12-Mpx. Bo firmy skupiły się na rozdział ce an nie na jakości wykonania. I 12 Mpx upychają na fotodetektorze wielkości 5 mm i porostu on nie jest wstanie na takiej powierzchni złapać odp. dużo światła.