Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumny na głośniku szerokopasmowym

04 Sie 2009 21:39 6423 14
  • Poziom 14  
    Mam problem otóż ostatnio kupiłem głośnik szeroko-pasmowy GND38/150 4 ohm ( 38 cm średnicy). I po podłączeniu do wzmacniacza (Eltron100) słabo wyciąga mi wysokie tony. I mam pytanie. Otóż czy mam dodatkowo zastosować głośnik wysoko-tonowy ??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    A będę musiał zastosować jakaś do tego zwrotnice ?? jak tak to proszę o schemat :)

A będę musiał zastosować jakaś do tego zwrotnice ?? jak tak to proszę o schemat :)
    Moderowany przez dj-MatyAS:

Kolego.
    Masz już ponad rok stażu na Forum i do tej pory nie stykło czasu na zapoznanie się z Regulaminem?
    Regulamin p.14, 16
    Brak Zaangażowania w rozwiązywanie własnych problemów nazywamy lenistwem.
    Ostrzeżenie za łamanie zasad Regulaminu p.14 , 16 oraz zaniżanie poziomu Forum.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  

oto zdjęcia głośnika.
  • Poziom 14  
    Głośnik jest GND tak pisze na paragonie. Pudełka niestety nie mam. Masy nie znam .

Dodano po 1 [minuty]:

Tak szerokopasmowy. Ponieważ jak go podłączyłem grał każdy ton . Tylko wysokie strasznie słabo bo basy je tłumiły.
  • Poziom 14  
    Ekspedientka mówiła że to szerokopasmowy. A czy to możliwe że niskotonowy by grał też wysokie tony czyli słowa ??
  • Poziom 28  
    to jest subwoofer i do tego mega lipny
  • Poziom 28  
    to hanssen hh1521 czy jakoś tak głośnik basowy miałem kiedyś styczność z tymi głośnikami nadaje się tylko na śmietnik gra tak tragicznie że szkoda gadać

szeroko pasmowy... tak do 200Hz nie wyżej i do tego mega cicho
  • Poziom 14  
    Ok mimo wszystko dzięki za pomoc :) Musze zastosować wysoko - tonowy głośnik i zwrotnice 2- drożna tak?? na 300 W starczy ??
  • Poziom 36  
    Ten głośnik jest niskotonowy. Szkoda, że nie zapytałeś, zanim kupiłeś, moglibyśmy doradzić ci prawdziwy głośnik szerokopasmowy.

najwyraźniej na paragonie mają błąd. Nie dołączyli pudełka? Cóż to za sklep???

na twoim miejscu zwróciłbym ten głośnik, jeśli jest w nienaruszonym stanie (chociaż nalepka na magnesie na to nie wskazuje...sprzedali ci używany? Ile za to zapłaciłeś?
    Jeśli chodzi o wysokotonowy głośnik, możesz kupić najtańszy piezoelektryczny i podłączyć go jedynie przez rezystor 8 ohm, min. 5 watt.

możnaby głośnik lepszego wysokotonowca np. tonsil lub stx GDWT i podłączyć go poprzez szeregowy kondensator 4,7 uf, ale trzeba by też zastosować tłumik, żeby nie zagłuszyło niskotonowca, i generalnie jest to bardziej skomplikowana sprawa, a widzę, że jednak jesteś początkujący.

A tak w ogóle, do czego ci to potrzebne? dlaczego kupiłeś jeden głośnik tylko?

Ten głośnik nadaje się tylko na tani subwoofer, chociaż z braku parametrów będzie trudno obliczyć skrzynię.