Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta SD 32GB Problem z zapisem po zapelnieniu 3,5GB

mophus 04 Sie 2009 22:50 2143 5
  • #1 04 Sie 2009 22:50
    mophus
    Poziom 15  

Witam. Kupilem na allegro karte SD HC class 6(nr aukcji allegro 694890607). Po zagraniu 3,5GB danymi, dalsze pliki sa niepoprawne nagrane. Idzie je przegrywac, nazwy sa poprawne, wielkosc tez,ale zawartosc sie nie zgadza.Wszystkie bajty w uszkodzonym pliku maja ta sama wartosc(sprawdzalem w notatniku i wordpadzie, bo nie mam zadnego hexedita).window xp pokazuje ile miejsca na krcie jest zajete ile wolne. Poprostu po przekroczeniu mniejwiecej 3,5gb tak jakby nie zapisywalo danych. Podczas przegrywania plikow na karte i z karty windows nie pokazuje zadnych bledow. dopiero jak chce otworzyc plik z karty, dany program(podglad zdjec, progrm do filmow,uruchomienie pliku exe) melduje blad ze plik nie poprawny. Probowalem na czytniku kart, ktory dostalem wraz z karta jak na 2 innych ktore posiadam. To samo. gdy tworze podfoldery na karcie i cos tam wrzuce, pliki znikaja z niego, folder jest pusty. Gdy jednak chce usunac folder windows melduje blad, ze folder nie jest pusty i nie mozna usunac. Sprawdzane na 2 laptopach i stacjonarnym.Systemy win xp pro sp2 i xp home
    Jak karta jest sformatowana i wrzuce na nia z 5 filmow wszystko ok.Wszytko dziala poprawnie. dalsze dane juz maja problemy
    Cos nie tak jest z karta, czy moze czytnik nie obsluguje tak duzych kart?
    Czy jest jakis program do sprawdzania kart?
    Ktos mial juz taki problem?

Z gory przepraszam za bledy w pisowni i nie uzywanie polskich znakow. Jestem w niemczech i mam win xp DE
    Sorry jesli problem juz byl opisywany i nie odszukalem, ale jestem teraz na polaczeniu gsm 5KB na sekunde.

• #2 04 Sie 2009 23:43
    artur_wroc
    Poziom 17  

ja mam taka karte i problem chyba leży w samej karcie to jakiś śmieć u mnie wszystkie pliki są z błędami niezależnie od tego co i ile zapisze to jakiś shit i napewno nie jest to wina czytnika bo sprawdzałem na róznych i jest tosamo mam inną kartę 32 GB i z nią niema żadnych kłopotów więc uwazam że wina leży po stronie samej karty pozdrawiam:-)

• #4 05 Sie 2009 07:53
    artaa
    Poziom 43  

Kolejna karta podkręcona oprogramowaniem do 32Mb,
    a w rzeczywistości mają 1 , 2 lub 4 Gb. Podobna jest sprawa z pendrive.

Próbować z gwarancją może coś wywalczysz...

• #5 05 Sie 2009 10:25
    artur_wroc
    Poziom 17  

ja mam ten problem że kupiłem ją okazyjnie i niemam gwarancji i właśnie taka to okazja :-(

• #6 05 Sie 2009 16:43
    mophus
    Poziom 15  

myslalem ze na kazdy towar zakupiony na allegro, czyli portalu e-zakupow ma sie gwarancje unijna. Jesli towar jest niesprawny nie zgodny z opisem, to mozna go bez problemu zwrocic. Takie jest prawo w UE. Portal allegro chyba nawet jest ubezpieczony na takie przypadki.Sprobuje zwrocic towar, jesli sprzedawca sie nie zgodzi, zglaszam sprawe do portalu i oni sie tym zajma. W niemczech nie ma z tym najmniejszych problemow. Zobaczymy jak sprawa wyglada w ojczyznie :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo