Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Carisma 1.9TD - Świece żarowe?

ptaq1 04 Sie 2009 23:08 6383 9
  • #1 04 Sie 2009 23:08
    ptaq1
    Poziom 9  

Witam
    W moim aucie od jakiegos czasu lampka od swiec zarowych pali sie ok 1 sekundy nawet po calej nocy stania na dworze. mam problemy z paleniem jak dluzej postoi. kolega sprawdzal mi swiece i mowil ze wszystkie grzeja. jaki to moze byc problem? pozdrawiam

0 9
  • #2 04 Sie 2009 23:17
    damcio69
    Poziom 15  

problem tak krótkiego grzania to albo uszkodzony czujnik temperatury silnika, który podaje błędne informacje do sterownika świec żarowych albo uszkodzony sterownik świec żarowych, sprawdź czy podczas świecenia się kontrolki przez tą sekundę grzeją swiece będziesz miał wtedy szerszy obraz problemu

0
  • #3 04 Sie 2009 23:30
    ptaq1
    Poziom 9  

hm... podczas swiecenia kontrolki slychac pod maska ciche cykanie tak mialem od poczatku jak mam to auto a wczesniej palila sie kontorlka ok 5-8 sek i tak samo bylo z tym cykaniem pod maska a teraz trwa to 1 sek.
    .to mam wykkrecic swiece i dac kluczyk na zaplon tak ? i sprawdzic czy grzeja? a ten sterownik to duzy problem?

0
  • #4 04 Sie 2009 23:48
    damcio69
    Poziom 15  

nie musisz wykręcać świe skoro jak piszesz kolega już je sprawdzał i ponoć wszystkie grzeją, wystarczy ze zmierzysz czy pojaawia się na nich napięcie po przekręceniu kluczyka, choćby przez sekundę, istnieje bowiem taka możliwość że uszkodzony czujnik temperatury podaje że silnik jest gorący a sterownik mając takie dane od czujnika grzeje krótko bo po co grzać świece w rozgrzanym silniku, więc sam sterownik w takim przypadku działa prawidłowo.
    Jeżeli natomiast jest uszkodzony sterownik to niezależnie od danych z czujników będzie robił co mu się podoba, czy sterownik to problem... dla elektronika to zwykły układ czasowy który zmienia parametry czasu trwania impulsu w zależności od kilku wejść, więc chyba to nie powinien być problem

0
  • #5 04 Sie 2009 23:51
    trans-serwis
    Poziom 39  

Odłącz czujnik temperatury.

2
  • #6 15 Cze 2011 23:04
    czarny_alibaba
    Poziom 17  

Carisma-2 z 99r/2000. 1.9TD (90km)

-przy zapalaniu Carismy z rana lub po przejechaniu jakiegoś odcinka przy ciepłym silniku, podczas świecenia kontrolki słychać pod maska ciche cykanie,muszę czekać ok-15s -20s aby kontrolka ZGASŁA

czy jest to jakaś Usterka? takie długie grzanie świec.

w lato też muszę czekać taki długi czas, czy mogę palić jak się świecą?

pozdro

0
  • #7 16 Cze 2011 00:22
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Usterka. Czujnik temperatury zepsuty albo przerwana wiązka.

0
  • #9 16 Cze 2011 13:20
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ale o co chodzi?

0