Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault megane 97 1.9dt problem z prawym tylnym swiatlem

04 Aug 2009 23:08 2607 9
  • Level 9  
    Witam

Potrzebuje pomocy przy naprawie tylnej prawej lampy
    Przy zapalonych swiatlach i wlaczonym prawym kierunku swiatlo szaleje to samo dzieje sie podczas hamowania przy zapalonych swiatla przeciwmgielne wlacznie
  • Level 36  
    Masa lampy nie kontaktuje.
  • Level 9  
    Witam ponownie

Szukalem problemu ale go w lampie nieznalazlem jakies sugestie gdzie sprawdzic to masowanie
  • Level 34  
    To albo żle szukałeś albo masz niedokręconą masę do nadwozia :D
  • Level 28  
    Sprawdż wtykę do lampy.
  • Level 15  
    Witam, mam podobny problem. Gdy hamuję zapalają się wszystkie lampki z tyłu i kierunkowskazy z przodu. Mocniej reaguje lampa po stronie pasażera (kierowcy w Polsce ;), natomiast przy włączonych światłach kierunkowskazy w ogóle przestają działać. samochód jest w wersji na UK). Odłączyłem wiązkę prowadzącą do tyłu i nie rozwiązało problemu. Masa również sprawdzona.
    Zabrałem się do ściągania deski rozdzielczej aby sprawdzić przejście między kabiną a silnikiem ale to robota na lata ;)
    Wszelakie sugestie mile widziane.
    Autko to Megane I 1998 1.6
    Thx
  • Level 9  
    identyczny problem z dziwnym zachowaniem się świateł przeciwmgielnych oraz kierunkowskazów w czasie hamowania ma mój ojciec w megane kombi 1.6 16V
    czy udało się komuś pozbyć tego problemu?
    dzięki za wszelkie wskazówki
  • Moderator of Cars
    Quote:
    czy udało się komuś pozbyć tego problemu

Mnie, jakieś 57 razy, wystarczy 20cm kabla i lutownica
  • Level 9  
    "carrot" a może podpowiesz coś więcej na ten temat :)
    troszkę daleko do Krakowa jechać żebyś przylutował kawałeczek kabelka a elektrycy w stolicy nie wiedzą w czym tkwi problem i chcę zdejmować tapicerkę i sprawdzać instalację
    Czy to problem z masą jak inni pisali ?
  • Moderator of Cars
    Lutujesz kabel do blachy masy na płycie z żarówkami, drugi koniec do czarnego kabla przy wtyczce i problem z głowy. czyszczenie i poprawianie styków w kostce nic nie da, albo pomoże tylko na chwilę