Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapomnij o paliwie i akumulatorze-mocz nowym źródłem energii

danielde 04 Sie 2009 23:20 6946 21
  • Zapomnij o paliwie i akumulatorze-mocz nowym źródłem energii
    Samochody, urządzenia osobiste i instalacje domowe zasilane uryną mogą być dostępne w przeciągu sześciu miesięcy, dzięki nowej technologii opracowanej przez naukowców z Uniwersytetu Ohio.

Używając elektrody, zbudowanej w oparciu o nikiel, naukowcy potrafią wytworzyć z uryny spore ilości taniego wodoru, który może być spalany, bądź użyty do pracy z ogniwami paliwowymi. Profesor Gerardine Botte z amerykańskiego uniwersytetu powiedziała: „Jedna krowa potrafi zapewnić energię potrzebną do dostarczenia ciepłej wody dla 19 domów”.
    Energia z uryny bazuje na wodorze, najbardziej powszechnym i wspólnym pierwiastku we wszechświecie, ale również trudnym do wyprodukowania, przechowywania i transportowania.

Teraz kilka słów o tym w jaki sposób uzyskano wodór z uryny.

Pojedyncza molekuła moczniku, podstawowego składniku uryny zawiera cztery atomy wodoru powiązane z dwoma atomami azotu. Wkładając specjalną niklową elektrodę do uryny zaaplikowano prąd elektryczny co spowodowało wydzielanie się wodoru. Obecny prototyp Pani Botte mierzy 3x3x1 cala i potrafi maksymalnie wytworzyć 500 mW mocy. Jednakże pani profesor wraz z jej współpracownikami próbują komercjalizować kilka większych wersji tej technologii.

Oby projekt się powiódł, bo jak wiemy, powszechne używanie energii pozyskanej z ogniwa paliwowego może uchronić nas przed chociażby zwiększaniem efektu cieplarnianego...

Zapomnij o paliwie i akumulatorze-mocz nowym źródłem energii
    próbki uryny

źródło:
    http://www.msnbc.msn.com/id/31805166/ns/technology_and_science-innovation/
    http://www.ecofriendlymag.com/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    danielde
    Tłumacz Redaktor
    danielde napisał 676 postów o ocenie 13, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.
    bandzior2
    Poziom 26  
    Kiedyś tak myślałem sobie i mówiłem jak kolega mówił do mnie, że mnie nie przewiezie autem bo nie ma paliwa to ja do niego, że dosłownie "naleje" mu do baku. Widzę, że w przyszłości będzie to prawdą :D
    Iron Lord
    Poziom 11  
    pomyslmy za 10 lat komus zabraknie energii w lapku, nasika i bedzie z glowy, dalsze 2 dni dziala bez grosza wydanej kasy :P
    gregor194
    Poziom 10  
    Z kupy napewno też da się coś wycisnać:D
    bandzior2
    Poziom 26  
    gregor194 napisał:
    Z kupy napewno też da się coś wycisnać:D

Z krowiej tak ponieważ posiada dużo metanu czy czegoś w tym rodzaju i można zastosować do ogrzewania to ;)
    markovip
    Poziom 34  
    Nie tylko, w Chinach i w Afryce gotuje się na gazach pochodzących z ludzkich odchodów ;)
    Kao
    Poziom 14  
    Dobre, elektrody do szamba, u góry generator i żegnaj energetyko :D
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Trzeba będzie więcej jeść i pić żeby więcej wydalać, bo TV się wyłączy :D.
    Pokarm może zdrożeć.
    seba_x
    Poziom 31  
    tak a my przytyjemy dość poważnie :)
    elektronik999
    Poziom 26  
    seba_x napisał:
    tak a my przytyjemy dość poważnie :)

Ale w pracy będziesz musiał pedałować (jeździć na rowerze :)) żeby moc pracować :) (klika newsów temu :))
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    Zaraz będzie akcyza na sikanie :P
    "500 mW energii"
    Za takie błędy powinni dawać trwałego bana!
    seba_x
    Poziom 31  
    Krzysiek16 napisał:

to pikuś (pan pikuś :) ) , a najbardziej rozwalające są reklamy w których słychać ; "coś tam coś tam o mocy 12 volt"
    spider70
    Poziom 2  
    Następny powód aby się napić "browara":D
    czarut
    Poziom 12  
    Z tego widzę, że tylko nikiel na giełdach zdrożeje. Naście lat temu podobny chwyt był z paladem. Miała w nim zachodzić, w czasie elektrolizy ciężkiej wody, reakcja termojądrowa w skali molekularnej z dodatnim bilansem energetycznym. Zarobili na frajerach maklerzy......
    slima
    Poziom 10  
    danielde napisał:
    Oby projekt się powiódł, bo jak wiemy, powszechne używanie energii pozyskanej z ogniwa paliwowego może uchronić nas przed chociażby zwiększaniem efektu cieplarnianego...

Może przestańmy powtarzać w kółko te bzdury o "efekcie cieplarnianym"?
    danielde
    Tłumacz Redaktor
    Krzysiek16 napisał:
    Zaraz będzie akcyza na sikanie :P
    "500 mW energii"

Błąd poprawiony.
    Dzięki za uwagę.
    maniek1818
    Poziom 22  
    spider70 napisał:
    Następny powód aby się napić "browara":D

Górale Serbscy już od dawna robią wódkę ze świńskiej kupy, nazywają to Gownarica. :|
    artbi
    Poziom 19  
    Witam , takie gdybanie przyszłościowe ....kto będzie płacił podatki od źródła energii dawca** czy posiadacz cudownej maszyny i w jaki sposób będzie pomiar ilość paliwa** ale niedawno było głośno o silniku na mieszankę woda-etylina (70%wody) pomysł poszedł w zapomnienie ?? cały czas chodzi o obniżenie kosztów, może tak powrót do wędrówek pieszych ...:|:arrow:
    Mihas66
    Poziom 22  
    Panowie kupujemy sześciopak pijemy i już mamy kilka litrów paliwka-jak to wejdzie w życie to zostanę chodzącą sikającą i pijącą piwo żyłą złota a nie tylko piwo żłopem;p