Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Strzeżcie się tego pistoletu do kleju!!!

bandzior2 04 Aug 2009 23:40 8453 14
    bandzior2
    Level 26  
    http://allegro.pl/item3992718_pistolet_termiczny_do_kleju_w_sztyfcie.html

Kupiłem sobie dzisiaj pistolet do kleju identyczny co na tej aukcji za 3zł w sklepie. Następnie kupiłem wkłady kleju do niego. Zacząłem kleić i po zużyciu kilku sztuk kleju z kabla zasilającego zaczęło się iskrzyć i dymić. Otóż koło wtyczki naderwał się kabel i podczas ruszanie pistolet łączył się i rozłączał. Chwilę przed tym moja ręka dotykała wtyczki. Strach pomyśleć co by się mogło stać!!!!

Musiałem wymienić kabel na nowy i o dziwo działa.

Dodam, że przekrój tego kabla był tak mały, mniejszy od przewodów idących do kontrolek w PC i składał się z 3 drucików.

Moderated By _PREDATOR_:

Tu nie jest Allegro bis!
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4474193#4474193 p. 001
    Następne będzie ostrzeżenie!
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    68

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    marakus
    Level 26  
    A przepraszam jakiego rodzaju jakości oczekiwałeś od sprzętu za 3 zł? Tyle to powinien kosztować kabel do niego.
    rnb_bolii
    Level 38  
    No cóż... Producent zaoszczędził na miedzi... Grunt że już działa no ale trzeba było za nim poprawić.
    Ja się kiedyś spotkałem z takim kablem w przedłużaczu- rwał się w rękach na kawałki.
    MACIEK_M
    Level 29  
    Zdziwiony? A czego spodziewałeś się za 3 zł? Wiesz, to była okazja, ale dla sprzedającego.
    Zenek
    Level 30  
    Ależ to normalne w tym sprzęcie za 3 zł...
    Podobnie, jak w lampkach choinkowych za 10 zł.
    Na dzień dobry w takim pistolecie zmieniamy kabel, bo jak nie we wtyczce się upali, to wypadnie z obudowy ;)
    Mam od kilku lat pistolet Stanley'a i nie narzekam.
    bandzior2
    Level 26  
    Ja dopiero zaczyna kontakt z elektroniką i nie mam funduszy na bardzo dobry sprzęt a potrzebowałem pistoletu. Ale jak ktoś przyznał też miałem przedłużacz za 3zł i się potargał w rękach.
    Reasumując kto wydał zezwolenie na sprzedawanie takiego syfu który może zabić??
    elektroniczny
    Level 11  
    Debile z sejmu którzy zezwalają na nieograniczone zalewanie naszego rynku tanim szajzenem z chin. Efekty wszyscy widzą mi.:
    -duże bezrobocie,
    -upadek gospodarki elektronicznej w kraju,
    -wkurXXXXX polacy którzy potrzebują sprzętu i urządzeń dobrej jakości ale:
    1. W tym kraju jest głównie chińskie badziewie,
    2. Nie mają pieniędzy.
    -miliony dedili którzy myślą że ich wzmacniacz ma 987654321Watt,
    -i takie tam inne pierdoły.
    Jarosx9
    Level 35  
    Nie przejmuj się kablem, zaraz ci się popsuje ten podajnik do kleju, będzie się zacinał i w końcu przestanie podawać.
    Miałem takie dwa pistolety. Obydwa szybko padły.

Teraz mam firmowy za 70 zł i jest duuuuuużooo lepszy, myślę że przeżyje spokojnie jakieś 100-200 szt. swoich poprzedników.
    jacur
    Level 32  
    bandzior2 wrote:

Reasumując kto wydał zezwolenie na sprzedawanie takiego syfu który może zabić??

Produkt ma znaczek CE wiec z pretensjami do producenta zgodnie z obowiązującym prawem ( ale nie w tym kraju) producent odpowiada za swój produkt.
    arekb81
    Level 27  
    W Polsce w pierwszej kolejności patrzy się niestety na cenę, a jakość stoi często na drugim miejscu, a czasami nawet na 3 za wyglądem. Dlatego zalewa nas badziewie. Nie tylko artykuły przemysłowe ale i żywność.

Jak piekarz będzie robił lepszy chleb niż konkurencja, ale 20 groszy droższy, to go nie sprzeda, bo ludzie wolą kupić ten tańszy. No bo przecież to chleb i to chleb.

Skoro konsumenci wymagają niskiej ceny, to ją mają.
    LuckyDj
    Level 33  
    Quote:
    Skoro konsumenci wymagają niskiej ceny, to ją mają.

No i o to chodzi. Jeśli są chętni na takie gówniane produkty, to i produkty takie będą się utrzymywać na rynku.

Nasz naród jest jeszcze bardzo głupi, to przykre ale niestety prawdziwe.

Znam takich co na remont jednej łazienki kupują 3 razy wiertarkę za 49,99zł, która się pali, ale ciągle kupują ta samą, tej samej firmy, bo jest tania ;)
    Gdzie za 150zł miałby dużo lepszą i jedna zrobiłby 20, czy więcej remontów.
    cirrostrato
    Level 37  
    LuckyDj wrote:

Znam takich co na remont jednej łazienki kupują 3 razy wiertarkę za 49,99zł, która się pali, ale ciągle kupują ta samą, tej samej firmy, bo jest tania ;)
    Gdzie za 150zł miałby dużo lepszą i jedna zrobiłby 20, czy więcej remontów.
    Mnie fascynuje inne zjawisko:ktoś kupuje wiertarkę (przykład autentyczny) za 29zł i remontuje....spala sprzęt i wymienia(gwarancja) na nowy(tego się nie naprawia)...spala i wymienia ...itd itd dziewięć (na razie,sprzęt na gwarancji) razy.JAK TO SIĘ SPRZEDAWCY(market)/IMPORTEROWI KALKULUJE?
    marakus
    Level 26  
    O to jest właśnie zagadka. Sam wymieniłem toster/gofrownice/opiekacz 3w1 Philipsa, a więc nie taki zły 3 razy w ramach gwarancji, usterka polegała na tym, że robiły się pęcherze i złaził teflon z płyt. Sprzęt był za jakieś 300zł, już nie pamiętam, a stary idzie na złom, bo się tego naprawić nie da. Po stronie producenta pewnie kosztował max 100zł, a że ludzie nie zawsze wymieniają sprzęt, często gubią gwarancję to pewnie producent na swoje wychodzi.
    eslodowy
    Level 31  
    Cena ceną, a jak widać kolega marakus kupił markowy opiekacz philipsa, zamiast taniego mpm, czy tam apollo. Jak widać cena nie zawsze stoi za jakością. Nawet mając większy budżet ciężko dobrać coś dobrego, spośród niby też innych dobrych.
    Beattracks
    Level 21  
    Tez miałem taki pistolet i też mi się upalił w tym miejscu co koledze;D