Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FIAT Tempra 1.6 8V '93 - cieknąca pompa paliwa

05 Aug 2009 08:18 2207 10
  • Level 42  
    Witam - mam kolejny problem z autem z tematu.
    Otóż wczoraj zaparkowałem na betonie i pod samochodem pojawiła się kałuża oleju. Oględziny wykazały wyciek w okolicy pompy paliwa (mechanicznej). wykręciłem pompę - ma ona w kadłubie niewielki otworek, z niego właśnie pokapuje olej. Dodam że do wczoraj silnik był idealnie suchy. Co mogło się stać z pompą? Skąd ta nieszczelność?

Może ktoś dysponuje rysunkiem z przekrojem tej pompy?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 11  
    Z pompy paliwa olej ci cieknie?
  • Moderator of Cars
    Ano cieknie, tam jest podwójna membrana, przedzielona plastikowym pierścieniem z otworkiem, jak pęknie górna, to będzie się lało paliwo, jak dolna, to olej z silnika
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Ja radzę Koledze dobrze przepatrzeć obie membrany i powąchać olej. Potrafi paliwo dostać się do oleju za sprawą owych membran.
  • Level 42  
    Pompa jest niestety nierozbieralna, ale dzięki za informacje o podwójnej membranie. Otwór po pompie zaślepiłem i zamierzam wstawic elektryczną.
  • Moderator of Cars
    Elektryczną ?, chyba od zaporożca, bo jak zamontujesz taką, która się nie wyłącza, to zaworek iglicowy pływaka może nie utrzymać
  • Level 11  
    Ale chcesz zamiast tej mechanicznej zamontowac elektryczna w to samo miejsce? Ja bym wolal kupic na szrocie uzywana. Z elektryczna bedziesz musial kombinowac aby ja zamontowac.
  • User removed account