Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Elektrolux ERB 4045 - praca termostatu ?

05 Sie 2009 09:41 3814 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam pytanie czy istnieje jasno określony przedział czasowy w jakim powinien pracować termostat w lodówce ?
    Chodzi mi dokładnie o to jak powinna wyglądać prawidłowa praca termostatu biorąc pod uwagę czas pracy.
    Moja lodówka pracuje w trybie 20 min praca - 40 min "odpoczynek", pokrętło ustawione na 30 % , temperatura w lodówce 8°C.
  • Specjalista AGD
    moth_blue napisał:

Moja lodówka pracuje w trybie 20 min praca - 40 min "odpoczynek", pokrętło ustawione na 30 % , temperatura w lodówce 8°C.

Idealnie.
  • Poziom 12  
    Czasy w normie. Mogą się nieco wahać w zależności od temperatury otoczenia i częstości otwierania drzwi.

Prawidłowy stosunek czasu pracy do czasu przerwy można zawsze sprawdzić porównując moc znamionową lodówki (na tabliczce) z deklarowanym zużyciem energii elektrycznej. Przy czasie pracy 100% (lodówka cały czas włączona) zużycie dobowe wynosiłoby P*24h, czyli dla mocy 100W zużycie dobowe 2,4 kWh. Jeśli instrukcja podaje w danych fabrycznych zużycie np. 0,8 kWh to przy czasach pracy 20 min na godzinę czyli 1/3 (czyli przy 40-minutowym odpoczynku) to by się zgadzało, bo:

0,1 kW * 20 min / (20+40) min * 24 h = 0,8 kWh

Przy wyższych temperaturach otoczenia, częstszym otwieraniu drzwi, zalegającej w zamrażarce grubszej warstwie szronu albo wyższym poziomie ustawienia termostatu, trzeba się liczyć z dłuższą stosunkowo pracą sprężarki i większym dobowym zużyciem energii.