Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Photosmart C3180 problem z tuszem.

05 Aug 2009 11:54 12582 7
 • Level 9  
  Witam,

  Problem polega na tym iż drukarka pokazuje błąd pojemnika z czarnym tuszem. Jak pierwszy raz mi to zrobiła wymieniłem pojemnik na nowy (oczywiscie zamiennik) kolorowego nie wymianiam bo jest mi nie potrzebny. Drukarka wydrukowała 3 strony i znów pokazuje błąd.
  Wyczyściłem styki w drukarce i na pojemniku ale to nic nie dało nadal to robi co dziwne nie reaguje nawet aby wyczyścić np: kasete drukującą lub lub dyszę. Odinstalowywałem również stery ale to nic nie pomogło.

  Co z tym fantem zrobić jak myślicie?
  Proszę o pomoc.

  Pozdrawiam.
 • Level 31  
  Kupić już nowy tusz ponieważ zamienniki nie mają bardzo długiej żywotności
 • Level 9  
  tylko ten tusz jest nowy wydrukował 3 strony i kaput drukarka chodziła cały czas na zamiennikach.
 • Level 31  
  Jeszcze raz sprawdza się powiedzenie " tanie mięso psy jedzą ". Należy kupować sprawdzone marki i brać gwarancję aby ewentualnie zareklamować wadliwy towar.
 • Printers specialist
  Możliwe, że szwankuje elektronika lub styki w karetce, uszkadzając (lub nie) kolejne użyte czarne kartridże - jeżeli to możliwe, przydałoby się sprawdzić te kartridże w innej kompatybilnej drukarce.
 • Level 9  
  Stan-S11 wrote:
  Jeszcze raz sprawdza się powiedzenie " tanie mięso psy jedzą ". Należy kupować sprawdzone marki i brać gwarancję aby ewentualnie zareklamować wadliwy towar.


  Drukarka chodzi na tuszach BLACPOINT to chyba dobra firma...
 • Level 31  
  Moja propozycja rozwiązanie problemu - proszę pożyczyć od znajomych komplet sprawnych wkładów drukujących 338 i 343. Jesli to się okaże niemożliwe proszę udać się do najbliższego punktu gdzie zajmują się napełnianiem ( regenerowaniem ) tam z całą pewnością sprawdzą sprawność posiadanego wkładu drukującego. Innym jeszcze rozwiązaniem jest zainstalować wkład na innym sprzęcie drukującym, a wówczas okaże się co jest grane.
 • Level 8  
  Witam serdecznie, wiem ze temat już z przed lat, ale ja mam teraz podobny problem tylko z kolorem, moja drukarka przestała pewnego razu drukować przy wymianie czarnego kadridża oczywiście zamiennika, sprawdziliśmy kadridż na innej HP 460 bo wchodzą takie same, też nie działała, wiec udaliśmy się zwrócić kadridż do sklepu z tego tytułu iż uważaliśmy, iż jest zepsuty, pan jednak stwierdził że jest dobry tylko był zanieczyszczony prawdopodobnie po użyciu go w drukarce C 3180 ,co się potem okazało środek drukarki był załadowany (zasyfiony), i po próbie czyszczenia ręcznego przestała drukować , świeci się kontrolka żeby sprawdzić tusz. Zabrałam więc drukarkę do serwisu, jednak pan nie bardzo znał się na tym sprzęcie, ale włożył inny tusz i zaczęła drukować , stwierdził że kolor ma jakiś błąd. muszę powiedzieć ze między czasie udało się wydrukować jakie 3 strony :) Wiec nie wiem czy jest sens kupować kolor ?? Czy nie będzie tak jak u poprzednika, że drukarka będzie psuła wszystkie kolejne kadridże. Nadmienie, że drukarkę rozkręciłam i wyczyściłam owy "syf"
  Czy ktoś może wie czy kadridże zamienniki do owej drukarki też można napełniać i jaki tusz najlepiej kupić? Bardzo proszę o radę.