Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarki bezprzewodowe, pytanie o zasady działania (ogólnie)

Wojtek_J 05 Sie 2009 12:49 3873 0
  • #1 05 Sie 2009 12:49
    Wojtek_J
    Poziom 9  

Witam!
    Skończył mi się kolejny raz - i to niestety całkiem szybko - atrament w HP 5440 (drukarka mało ekonomiczna, niezbyt funkcjonalna). Najtańszy komplet niedużych zamienników to 75 zł z przesyłką. Sporo.
    Pomyślałem, że zamiast atramentu do 5440, może lepiej będzie kupić urządzenie wielofunkcyjne Brother - będę miał w ten sposób drukarkę, skaner i mini-ksero, a zamienniki kosztować będą 20 zł komplet.
    Zakup zwróci się po kilku potencjalnych 'doładowaniach' HPka, a i wygoda użytkowania 'kombajnu' Brother jest znacznie większa (HP 5440 to zwykła drukarka bez skanera, a seria DCP urządzeń wielofunkcyjnych Brother daje zdecydowanie szersze możliwości).

Myślałem początkowo o zakupie jednego ze starych modeli Brother: DCP-135C/DCP-150C (ze względu na super-tanie zamienniki), ale drukarki te nie są już nigdzie dostępne. Kupiłem kiedyś z tego samego powodu (zamienniki serii LC-970) urządzenie MFC-260C i była to bardzo opłacalna decyzja.
    Kolejne modele w szeregu, którymi zainteresowałem się, to DCP-145C/DCP-165C (z niewiele droższymi niż w DCP-135C zamiennikami - kartridże są nieco mniejsze, ale ostatnio wyraźnie potaniały).
    Patrząc na specyfikacje tych drukarek (aby wybrać odpowiedniejszy dla mnie model) zwróciłem jednak uwagę na jeszcze jeden sprzęt na liście - DCP-375CW.
    To nowy model, mało jest w sieci informacji o nim - a ma dość istotną zaletę ...

... z DCP-135CW można połączyć się bezprzewodowo. Super :) I tu właśnie pytanie do Was.
    Nigdy w życiu nie miałem do czynienia z bezprzewodową drukarką tego typu (moje doświadczenia ograniczają się do bezprzewodówki na IrDA, do przewodowego i do bezprzewodowego serwera wydruku - a to całkiem inna sprawa).
    Chciałem zorientować się przed zakupem w jaki sposób 'to' właściwie działa i czy przypadkiem nie wyrzucę pieniędzy w błoto.
    Przeszukałem archiwum Elektrody, ale nie znalazłem żadnej wzmianki o tego typu urządzeniu - będę więc wdzięczny za wyjaśnienie tematu.

Ogólny zarys sytuacji - komputer, z którego poziomu będę korzystał z drukarki, będzie łączył się z netem poprzez bezprzewodowy router (802.11g) - oczywiście radiowo. Drukarka ta - wg specyfikacji - obsługuje WPA2 (w 'mojej' sieci używam WPA2 właśnie), więc nie martwię się ewentualnymi problemami z zabezpieczeniami.

Jakie mam wątpliwości ... ?
    Chodzi mi po głowie kilka pytanio-wariantów - bo nie wiem na jakiej zasadzie działa takie urządzenie.
    Czy ... :
    1. Drukarka połączy się sama (przy odpowiedniej konfiguracji oczywiście) z bezprzewodowym routerem i w ten sposób stanie się dostępna w sieci, a korzystać będą mogły z niej wszystkie komputery?
    2. Drukarka musi zostać podłączona kablowo z bezprzewodowym routerem i w ten sposób stanie się dostępna w sieci (dla wszystkich komputerów)?
    3. Drukarka będzie łączyć się po odpowiednim skonfigurowaniu tylko z moim komputerem (bez pośrednictwa routera), ale w trakcie takiego połączenia będę musiał odłączać się do Internetu (przerywać połączenie bezprzewodowe z routerem)?
    4. Drukarka będzie łączyć się - jak w punkcie 3 - tylko z moim komputerem (bez pośrednictwa routera), a w trakcie takiego połączenia nie będę tracił dostępu do Internetu (połączenie z routerem nie będzie przerywane)?
    5. Czy w jakikolwiek sposób mogę ograniczyć wykorzystanie drukarki do 'tylko mojego komputera' ?
    6. Jeszcze inny wariant?

Nie mam niestety pojęcia jak działa takie urządzenie, a nie chcę kupować kota w worku (DCP-375CW jest o 100 zł droższa niż drukarki-kuzynki -może gra nie jest warta świeczki, a lepiej skupić się na sprawdzonej i tańszej drukarce przewodowej?).
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam!

0 0