Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palące się moduły DC-CDI w skuterze Peugeot (wyrzucone immo)

05 Sie 2009 13:50 12166 7
  • Poziom 39  
    Witam.
    Mam problem z jednym Peugeotem Elyseo po przeróbce - usunięciu oryginalnego modułu ACI100 i założeniu modułu CD-CDI od chinoli. Przeróbka polega na podłączeniu nowego modułu i wymianie impulsatora na inny (o przeciwnej polaryzacji w celu uzyskania prawidłowego kąta wyprzedzenia zapłonu). Dwa takie skutery przerobiłem w ten sposób i nie było żadnych skutków ubocznych - działają idealnie. Ten jest trzeci i coś ma nie tak, łapie gdzieś zakłócenia czy co, gdy założy się nowy moduł, pochodzi jeden dzień dobrze, wykona się jazdę testową, następnego dnia odpala się i ulega uszkodzeniu. Iskra zaczyna walić gdzie sobie chce. Po przełożeniu modułu do chinola oryginalnie wyposażonego w taki moduł - rówież nie pracuje dobrze, wali we wał korbowy. Już założyłem dodatkowy przewód masowy bezpośrednio do silnika i to samo, jeden dzień i po module. Spaliły się w ten sposób 4 moduły. Już nie mam sił i nie mam pojęcia gdzie może być przyczyna. Ostatnio wymieniałem cewkę WN bo dawała słabą iskrę, teraz iskra jest na ok. 30 mm. Założona jest fajka z rezystorem przeciwzakłóceniowym, na zwykłej zegarek sam sobie ustawiał godzinę.
    http://www.bikepics.com/members/banan87/p3/ <- tu gdzieś są foty przedstawiające przeróbkę. Z jednego też wywalałem moduł od CC700, z drugiego od Tico (ten z allegro) a w tym egzemplarzu były dwa ACI100 tylko że stacyjki nie było (pewnie kradziony)

Sorry za chaotyczny post, ale pisany na szybko.
    Pozdrawiam.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 39  
    Nikt nie miał podobnego przypadku? Nikt nie ma pomysłu?

Rozprułem całą instalację w poszukiwaniu uszkodzonych przewodów itp. Dwa przewody w jednym miejscu (pod podłogą) były sztukowane, ale dobrze polutowane. Założyłem kolejny (piąty) nowy moduł, ostatni na magazynie, na razie chodzi, trochę nim dzisiaj pojeździłem. Wymieniłem regulator napięcia na inny (tak profilaktycznie), ale na wszystkich regulatorach nie dało się ustabilizować napięcia ładowania w granicach 14.4V, napięcie dochodzi do 14,8 - 15V. Ciekawe jak długo skuter będzie jeździł...
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik obserwowany
    Daj cienszy przewód moduł -cewka.
  • Poziom 2  
    Witam, jestem tu nowy i mam pytanie, jak wywalić ten moduł ACI100 i włożyć zwykły. Trzeba wtedy wymieniać stacyjkę?
  • Poziom 15  
    Witam, nie, stacyjki nie musisz wymieniać .
    Wracając do tematu ACI100 to rozebrałem diabelstwo i wewnątrz jest :
    mc68hc705b16vfu
    ICC03-400
    IGNITION CONTROL CIRCUIT
    PCJ7991AT układ odpowiedzialny za połączenie naszej anteny z
    procesorem ?
    Moje immo sygnalizuje błędy diodą, jak odepnę akumulator, to odpalę w trybie serwisowym, z ograniczenie do 2000rpm. Czy można to jakoś pominąć? To, cdi z immo w jednym, skończyło się jak wjechałem w kałuże i dostała się woda.

Nie chce zakładać nowego tematu prosze jesli to nie tajemnica czy odczytać motorolke ktora siedzi w tym immo ?Wiem że program to motorola craker czy coś podobnego.Jakiś normalny programator do tego ?
  • Poziom 2  
    a czy bez wymiany stacyjki trzeba tym czerwonym kluczykiem zsynchronizować drugie immobilizer od innego speeda?
  • Poziom 15  
    Parę tworzy immobiliser i czerwony kluczyk, wiec jeśli masz taki zestaw to odpalisz skuter. Czarny, możesz później dorobić, mechanicznie, według czerwonego. Później czerwonym zakodować go do immo.
  • Poziom 1  
    Witam!

Miałem ten sam problem w Peugeocie 50cc z immobilazerem i modułem ACI 100. Kłopot załatwił ten zamiennik. Podaje link:
    http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-sp....html?sessID=16a41d13421eabd042e042900523b1d6
    Wywaliłem stary wstawiłem ten i po bólu od razu. Jakoś omija immobilazer i nie trzeba nic grzebać. Bajka. No oczywiście kosztuje swoje ale przed tym zakupem kombinowałem z różnymi samoróbkami i allegro i w sumie drożej wyszło a efekt mizerny i same kłopoty.

Tyle w temacie nieszczęsnych modułów CDI ACI100.

Piotr