Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka B&S 3.5 Classic Po czyszczeniu,dymi i nagrzewa

05 Sie 2009 14:43 6739 3
  • Poziom 2  
    Witam.

Temat dotyczy kosiarki z silnikiem B&S 3,5 Classic.

Zakupiona w czerwcu br. na giełdzie 320zł z napędem działająca bez zastrzeżeń. Facet sprowadza z Niemiec itd. Chciałem nówkę Brigssa z Castoramy, ale jednak trochę żal mi było jej na dużą trawę jaką miałem i nie ogarnięcie na działce.

Do czasu problemu przed moim wyjazdem tzn przed połową lipca kosiła bardzo ładnie, trochę się grzała ale to zapewne od ciężkości pracy i dołków w ogrodzie.

Problem powstał gdyż dokaszałem małą część trawnika w ogrodzie i zacząłem ją czyścić.
    W sumie wiedziałem żeby jej nie przechylać całkowicie na bok, ponieważ to czterosuw, jednakże od spodu korpusu było dużo mułu trawiastego i nie chcący przechyliła się na bok, doczyściłem trzymając w powietrzu.

Podpompowałem pompką, odpaliłem i jak w niektórych tematach już było, po jakichś 30 sekundach z wylotu powietrza przez dziurki odpowietrznika - zaczęła chlapać olejem, po kilku odpaleniach przestała chlapać.
    Jednak pozostaje nadal fakt że po odpaleniu i 30sekundach chodzenia wylatuje ciemny dym i silnik mocno i szybko się nagrzewa.

Po wszystkich podobnych tematach wnioskuje, że silnik i srebrny odpowietrznik skąd wylatuje dym, jest zalany i kosiarka musi pochodzić z dymem do czasu wyschnięcia w środku tego srebrnego odpowietrznika i wtedy przestanie dymić i dalej będzie normalnie chodzić.

Olej również wymieniałem w czerwcu na oryginalnego 0.6l Briggsa, poprzedni był już normalnie czarny jak ropa, w sumie ten nowy już też zrobił się czarny.

Do tego chce wymienić zabrudzony już nieco Filtr powietrza i pewnie już trochę zużytą świecę, chociaż zapala od razu lub po kilku pociągnięciach przed wcześniejszym podpompowaniem.

W sumie wnioskuje pomijając wymianę świecy i filtra – tak dla odnowienia, że gdy kosiarka popracuje ileś min to odpowietrznik w środku w końcu się wysuszy i przestanie dymić i problem zniknie.

Dwa dni przed wyjazdem jeszcze odkręcając górne elementy, próbowałem oczyścić i osuszyć co się dało, ale jednak dalej dymiła, teraz minęło ponad 2 tygodnie, więc myślę że może samo już co miało wyschnąć wyschło i będzie ok.

Czy ktoś podobnie myśli lub ma jakieś swoje zdanie ? Jak ktoś ma pytania to zadawać, na bieżąco odpowiem.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Prowdopodobnie przewróciłeś w stronę filtra powietrza,który się zaoliwił.Należy go wypłókać w czystej benzynie i wysusyć powinno ustąpić.Większość kosiarek przewraca się tylko w kierunku uchwytu do pchania(do tyłu)
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź.

Właśnie pominąłem fakt podnoszenia tylko za przód tam gdzie świeca.

A tak to poszła na bok i zalał się tłumik pewnie, ponieważ z niego dymi i filtr pewnie też, ale kupiłem już dzisiaj w sumie nowy i właśnie powoli się zbieram i jadę postawić kosiarkę na nogi, będąc dobrej myśli.

A najlepsze jest to iż niby ten gąbczasty filtr powinien być suchy i czysty, a w instrukcji od tegoż oryginalnego filtra Brigssa jest napisane: " Gąbkowy filtr powietrza musi być nasączony olejem, gdyż w przeciwnym razie nastąpi uszkodzenie silnika".
  • Poziom 15  
    mam elektryczną podkaszarkę B&D i spadają na niej obroty a wirnik robi sie czerwony. czy jest to wina wirnika czy komutatora?