Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka B&S 3.5 Classic Po czyszczeniu,dymi i nagrzewa

05 Sie 2009 14:43 6739 3
 • Poziom 2  
  Witam.

  Temat dotyczy kosiarki z silnikiem B&S 3,5 Classic.

  Zakupiona w czerwcu br. na giełdzie 320zł z napędem działająca bez zastrzeżeń. Facet sprowadza z Niemiec itd. Chciałem nówkę Brigssa z Castoramy, ale jednak trochę żal mi było jej na dużą trawę jaką miałem i nie ogarnięcie na działce.


  Do czasu problemu przed moim wyjazdem tzn przed połową lipca kosiła bardzo ładnie, trochę się grzała ale to zapewne od ciężkości pracy i dołków w ogrodzie.

  Problem powstał gdyż dokaszałem małą część trawnika w ogrodzie i zacząłem ją czyścić.
  W sumie wiedziałem żeby jej nie przechylać całkowicie na bok, ponieważ to czterosuw, jednakże od spodu korpusu było dużo mułu trawiastego i nie chcący przechyliła się na bok, doczyściłem trzymając w powietrzu.

  Podpompowałem pompką, odpaliłem i jak w niektórych tematach już było, po jakichś 30 sekundach z wylotu powietrza przez dziurki odpowietrznika - zaczęła chlapać olejem, po kilku odpaleniach przestała chlapać.
  Jednak pozostaje nadal fakt że po odpaleniu i 30sekundach chodzenia wylatuje ciemny dym i silnik mocno i szybko się nagrzewa.

  Po wszystkich podobnych tematach wnioskuje, że silnik i srebrny odpowietrznik skąd wylatuje dym, jest zalany i kosiarka musi pochodzić z dymem do czasu wyschnięcia w środku tego srebrnego odpowietrznika i wtedy przestanie dymić i dalej będzie normalnie chodzić.

  Olej również wymieniałem w czerwcu na oryginalnego 0.6l Briggsa, poprzedni był już normalnie czarny jak ropa, w sumie ten nowy już też zrobił się czarny.

  Do tego chce wymienić zabrudzony już nieco Filtr powietrza i pewnie już trochę zużytą świecę, chociaż zapala od razu lub po kilku pociągnięciach przed wcześniejszym podpompowaniem.

  W sumie wnioskuje pomijając wymianę świecy i filtra – tak dla odnowienia, że gdy kosiarka popracuje ileś min to odpowietrznik w środku w końcu się wysuszy i przestanie dymić i problem zniknie.

  Dwa dni przed wyjazdem jeszcze odkręcając górne elementy, próbowałem oczyścić i osuszyć co się dało, ale jednak dalej dymiła, teraz minęło ponad 2 tygodnie, więc myślę że może samo już co miało wyschnąć wyschło i będzie ok.

  Czy ktoś podobnie myśli lub ma jakieś swoje zdanie ? Jak ktoś ma pytania to zadawać, na bieżąco odpowiem.

  Pozdrawiam
 • Poziom 30  
  Prowdopodobnie przewróciłeś w stronę filtra powietrza,który się zaoliwił.Należy go wypłókać w czystej benzynie i wysusyć powinno ustąpić.Większość kosiarek przewraca się tylko w kierunku uchwytu do pchania(do tyłu)
 • Poziom 2  
  Dzięki za odpowiedź.

  Właśnie pominąłem fakt podnoszenia tylko za przód tam gdzie świeca.

  A tak to poszła na bok i zalał się tłumik pewnie, ponieważ z niego dymi i filtr pewnie też, ale kupiłem już dzisiaj w sumie nowy i właśnie powoli się zbieram i jadę postawić kosiarkę na nogi, będąc dobrej myśli.


  A najlepsze jest to iż niby ten gąbczasty filtr powinien być suchy i czysty, a w instrukcji od tegoż oryginalnego filtra Brigssa jest napisane: " Gąbkowy filtr powietrza musi być nasączony olejem, gdyż w przeciwnym razie nastąpi uszkodzenie silnika".
 • Poziom 15  
  mam elektryczną podkaszarkę B&D i spadają na niej obroty a wirnik robi sie czerwony. czy jest to wina wirnika czy komutatora?