Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja pogody Mebus - co uszkodzone ?

05 Sie 2009 16:25 5110 1
  • Poziom 31  
    Witam Was,
    po raz kolejny trafiłem na problem który bardzo ciężko mi rozpracować , mianowicie :
    Jest sobie stacja pogody z wew. czujnikiem temp i zew. czujnikiem temp najprawdopodobniej na 433mhz (ale to mało istotne) + pomiar wilgotności wewnątrze.
    Model Mebus - TE107NL . Urządzenie ma już trochę lat i dotychczasz wszystko z nim było wporządku .
    Do niedawna , pewnego razu stacja zamarła . Po włożeniu nowych baterii , wyświetlacz świeci wszelkimi możliwymi segmentami na stałe a po chwili segmenty są wygaszane (tworzą się plamy) i znika .
    Wyświetlacz wygląda ok i nie jest wylany , sprawdzałem widoczne na poniższych zdjęciach diody i też są OK.
    Choć jedna miała pozornie zwarcie , ale okazało się że łączy dwa wyprowadzenia buzzera.
    Scalak jest zalany ,więc jeśli to uszkodzenie jego to chyba już nie da się naprawić .

Będę wdzięczny za każdą pomoc i wskazówkę .

Standartowo dla najbardziej pomocnych będą pkt .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

EDIT:
    Zapomniał bym jeszcze , na zdjęciach brakuje owej wymienionej diody ,między wyprowadzeniami buzzera.

• Poziom 31  
    Z wielu źródeł wynika że stacja jest raczej nie naprawialna - prawdopodobnie uszkodzony zalany scalak .

Stacja poszła jako dawca części.

Pozdrawiam