Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intertechnik czy Dynaudio co byś wybrał?

wasylwek 27 Wrz 2009 19:18 7402 37
  • #31 27 Wrz 2009 19:18
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Powiem Ci, że jesteś człowiekiem szczęśliwym jeśli chodzi o CA.
    Mam kilku znajomych którzy znają się na dźwięku, mają słuch i pieniądze. Spotykając się z nimi (nieraz ich podwoziłem) przechodziłem kolejne etapy ewolucji oceny przez nich mojego Car Audio. Mówili mi :
    1) Wyłącz to ;
    2) Przycisz ;
    3) bez komentarza (co może oznaczać akceptowalnie). Do tego doszedłem :D .
    Nie usłyszałem jeszcze ani razu aby choć jeden powiedział ładnie gra. Zresztą z tym akurat nie walczę gdyż to ma się podobać mi, gdyż robię to dla siebie. Nie dostaję najczęściej wskazówek np. to można by zrobić tak a tak by grało lepiej, gdyż każdy ma swój gust i wychodzą z założenia że tego akurat się nie krytykuje.
    Niestety po sobie widzę, że dążenie do perfekcji jest .... niekończącym się procesem :cry: . Np. zmiana z K2Power na Precision spowodowała że zestaw gra równiej i wysokie tony lepiej ale ja niestety interpretuje to, że jest nieźle ale niskie i średnie tony mogły by być zdecydowanie lepsze. Inna sprawa jest taka, że każdy także ja po pierwszej euforii po zakupie i zachwycie zaczyna dostrzegać niedoskonałości swojego sprzętu i próbuje je zniwelować i to też nie ma końca.
    Jedyne światełko jakie widzę w tym czarnym tunelu ciągłego dążenia do ideału jest to, że dawno nie słyszałem sprzętu w innym samochodzie o którym bym powiedział -> tak powinno grać u mnie.

• #32 27 Wrz 2009 21:18
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podpuszczasz mnie :D .

P.S. Wracając do sedna nie żałuję kupna Dynaudio to był dobry wybór, choć nieodparcie mam ochotę skonfrontować go z MDS8, jak mi się trafi okazja niechybnie to uczynię.
    Tematu jeszcze nie zamykam bo na pewno coś jeszcze stworzę :D .

• #33 27 Wrz 2009 21:34
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Idę o zakład, że o ile w ciągu najbliższego roku coś będziesz podrasowywał to co masz to za najpóźniej 2-3 lata coś zmienisz. CA to choroba/nałóg znam tylko 2 sposoby wyleczenia:
    1) Całkowity brak jakiegokolwiek pojazdu (oprócz zaprzęgu lub roweru :D );
    2) "Zejście" chorego.
    Zrób sondę wśród osób chorych na tą przypadłość ile z nich nie wymieniło niczego w przeciągu 3 lat :D.

• #34 12 Lis 2009 14:53
    wasylwek

Jako, że dzień niepodległości uczciłem całodzienną "posiadówką" (w tym miejscu pragnę przede wszystkim podziękować mojej kochanej i jakże wyrozumiałej żoneczce ;) ) w garażu podzielę się mymi wrażeniami.
    Powoli już mogę się wypowiedzieć bo sprzęt mam niemal...docelowy .
    Konfiguracja jest taka.
    Audio Art 240.4X, piecyk na który sporo polowałem, udziela swej mocy dwoma zmostkowanymi kanałami wspomnianemu...temu od którego się wszystko zaczęło :D ,Dynaudio MW 170 jego cały problem (w zasadzie mój) polegał na tym, że ten głośnik jest przetwornikiem na tyle dobrym, że licha aplikacja jego pasma ciągle dawała mi...niedosmak. Dalej mam w zamiarach zbudować mu BR-a ale to ...wiosną.
    Na razie chodzi obcięty na 80Hz i ...wreszcie zaczął grać (wpływ na to miały zarówno złe filtrowanie jak i to, że się chyba w końcu ułożył czyli...wygrzał). Nigdy nie będę żałował, że go kupiłem. Twoje wstępne założenia Grzesiu co do tego, że nie zejdzie niżej niż IT okazały się na szczęście płonne, Dynaudio to głośnik, duuużo lepszy od Intertechnika (i raczej ciężko szukać superlatyw IT w porównanu do duńczyka). Dziękuję Ci za głos na niego bo było warto (choć w sprawie jego budki...króliczek nadal jeszcze jest...goniony mam nadzieję, że złapię dziada ja sklecę BR).
    Dalsze dwa kanały Anonimowego Alkoholika :) zasilają mi wspomnianą już Beymę, zwrotnica została niemal całkowicie przebudowana (praktycznie został oryginalny laminat i śruby) Beyma pracuje w tej chwili nie "odcinana z dołu" do około 800Hz i tu ciekawostka zastosowałem jej cięcie 18dB/okt i teraz po dostaniu solidnej dawki mocy oraz wspomnianemu nachyleniu, rozkicała się na całego, praktycznie sub byłby zbędny choć w zamiarach mam wstawić w furtki 16 cm, pewnej ...firmy o tym kiedyś ;).
    Dalsza droga to już "świeże sprawy", nie dawał mi spokoju ten błąkający się na Aledrogo ZAPCO Z50C2 cóż było zrobić, kupiłem z pewną dozą niepewości, kiedy doszedł do mnie, uruchomiłem poszukiwania (grunt to nie poddawać się).
    Skleciłem maila do producenta i trud się opłacił okazuje się, że seria Z (co lekko podejrzewałem) stoi wyżej od słynnej serii Studio i w ten sposób stałem się posiadaczem niezłego tworzyciela muzyki :). Ta malusia "elektrownia" ( 1 ohm stable :D DF>400 nie mówiąc o grze :D) napędza mi górne rejestry, oj i to jak napędza ;) .

Idziemy dalej, tony średnie (okropnie się uparłem na ten 3Way :D) nie dawały mi długo spać nocami bo potrzebowałem coś małego gabarytowo jednocześnie posiadającego jako takiego "ducha walki", pogrzebałem w sieci i wreszcie znalazłem. Ot uśmiech politowania ...bo sam uważałem to za małego kszaka :D (Logitech stosuje je w swoich komputerowych zestawach). Głośniczek firmy Tang-Band W2-780 SD, fajne maleństwo które nie koszuje kroci a frajdy dało mi co niemiara. Niby powinienem go sobie podarować bo to tylko 8W, tylko 86 dB no i...gdzie temu do Focala itd. , tutaj się miło zaskoczyłem bo to typowy "wyjątek potwierdzający regułę - dane na papierze nie grają. Ten cudak z pięknym chromowanym korektorem fazy docelowo został zaaplikowany na pasmo około 500- 5000 Hz i... robi wspaniałą robotę. Wymieniony korektor fazy doskonale spełnie swoją rolę w kwestii kierunkowości co do efektywności...musiał jeszcze dostać L-pada tłumiącego go około 3 dB, bo mimo swej "głuchoty" deko mi się "wyrywał" do grania ;).
    Sekcja wysokich tonów to głośnik o który pytałem na elektrodzie (i nie tylko) 20mm kopułka z kolejną "innowacją", "oczoprzyciągliwy" kolejny, miedziowany korekor fazy ten pracuje na paśmie około 4500Hz w górę i tu również brak jakichś większych niedociagnięć. Źródłu z którego go otrzymałem ;) z serca dziękuję i zgodnie z ustaleniami na razie nie zdradzę co to za firma bo obiecałem, wiadomo tylko, że w najblższym czasie nie trafi to do powszechnego handlu. Póki...nie zbiorę sie w sobie i nie dopadnę na wytestowanie jakiego snobistycznego Morela czy innego wynalazka, te pozostaną jakiś czas w trójkątach lusterek do ...następnych modów (tu również zachwalę sprawy korekcji fazy w odniesieniu do kierunkowości...nie trzeba tak "lawirować" by było dobrze.
    Podsumuję sobie.
    Moje wywody nt. podziałów częstotliwości w tej chwili mają podloże jedynie teoretyczne, po prostu kleciłem cewki na pożyczonym mierniku i z założenia wedle moich wyliczeń takie są zastosowane i tak "teoretycznie" tną pasmo.
    Co do ewentualnych spraw pomiarów czy tzw. "strojeń" przez profesjonalistów...poddaję pod dyskusję zasadność tego postępowania bo to akurat w moim przypadku może się okazać najbardziej "bolesnymi" wydanymi złotówkami, póki co ufam memu słuchowi chyba nie jest źle, choć chętnie bym co nieco poretuszował po konsultacjach z inną parą uszu.
    Podsumowując nie kryję, że elementy kosztowały mnie trochę grosza ale...było warto.
    Jak to gra?...hmmmm... na mój gust gra to...poprawnie, zdecydowanie jest sporo lepiej niż w poprzednim projekcie jakim był Golf 3.
    Jeżeli ktoś z okolicy wyrazi chęć posłuchania, bardzo jestem skory do...przyjęcia krytyki.
    Sezon anno domini 2009 uważam za zakończony odnosząc (może złudnie)wrażenie ...dobrze spełnionej roboty.

Uff... się rozpisałem.

• #35 12 Lis 2009 16:43
    crazy_88
    Poziom 42  

Sylwestrze ja jestem chętny na ocenke:)

• #36 12 Lis 2009 20:53
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Też bym chętnie wpadł ale do Ciebie jest strasznie daleko :cry: . Mam nadzieję, że na wiosnę zrobisz już Dynaudio w BR i wybiorę się na jakiś dłuższy weekend posłuchać Twojej instalacji i połowić rybki . :D

• #37 08 Sty 2010 22:03
    wasylwek

Administracja :D delikatnie dała mi do zrozumienia, że mam zamknąć ten temat.

Dynaudio MW170 to głośnik ...zdecydowanie lepszy od nie mniej dobrego Intertechnika MDS08.
    Dziekuję dyskutantom za pomoc. Temat dojrzał do zamknięcia.

• #38 31 Sty 2010 19:43
    wasylwek

Pozwolę sobie :D jeszcze na "lekki retusz" tematu.
    Właśnie jestem po wstępnych odsłuchach skrzynki BR ( skleciłem ze ...starego mebla :D) pojemność około 35 literków, strojenie wstępne (brak dłuższej rurki :D) około 38 Hz zamierzam zejśc kilka Herców niżej.
    Wiem , że nie mam co się równać z posiadaczami 30 cm killerów ale...
    To kolejny głośnik który...uwielbia obudowy inne niźli ...closed :D .
    Ćwiczyłem dzis pół dnia kapelę Black Eyes Peace (nie wiem czy dobrze piszę ale są na ...topie i mają taki hmmm... hip-hopowaty basiorek).
    Pełny sukces panowie suba gra ...dokładnie pod lusterkiem wstecznym...zdecydowana poprawa punktualności :D i jakby AA lepiej nim ...manewrował :D .
    Kolejny mit upada BAS REFLEX okazuje się po prostu "sporo szybszy", głośniejszy, dosadniejszy, tłustszy :D , po prostu...lepszy sporo lepszy.

Jeszcze jedno ta (jak to nazwała moja ślubna) ... "trumna dla prosiaka" :D ( bo na razie jest w stanie...surowym :D ) , mimo ponad pozornie dwukrotnie większego litrażu niż dotychczasowy closed, paradoksalnie znacznie powiekszyła mi bagażnik.