Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zabudowa wneki, komoda i poleczka pod lozko. drogo??

tomekb3 05 Sie 2009 17:02 2649 10
  • #1 05 Sie 2009 17:02
    tomekb3
    Poziom 11  

witam, zamowilem sobie u osoby ktora zajmuje sie nieprofesjonalnie budowa mebli szafe wnekowa, komode oraz mala nocna szafeczke.

szafa jest trzydzwiowa z czego jedno ze skrzydel jest lustrzane. komoda o dlugosci 1,5 i wysokosci 95cm. i teraz moje pytanie czy 4,5 tysiaca zlotych to nie zaduzo?
    z tego co wywnioskowalem z rozmowy materialy to kwota okolo 3200PLN
    wiec za robocizne: czyli zlozenie szafy, komody i szafeczki na miejscu to kwota 1300PLN czy oby nie za duzo?

czy ktos moze zna ceny innych firm lub osob ktore sie tym zajmuja?

P.S. zapomnialem dodac ze material kryjacy to plyta taka jaka stosuje sie w zwyklych szafkach. na pewno nie bedzie wykonane to z deski

0 10
  • #2 05 Sie 2009 17:14
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

tomekb3 napisał:
    wiec za robocizne: czyli zlozenie szafy, komody i szafeczki na miejscu

Nie rozumiem: to ten człowiek ma dla Ciebie ZROBIĆ meble wg jakiegoś projektu czy ZŁOŻYĆ kupione meble segmentowe?

0
  • #3 05 Sie 2009 17:25
    tomekb3
    Poziom 11  

nie nie ten czlowiek ma zrobic meble wedlug projektu ktory zrobil

0
  • #4 05 Sie 2009 17:41
    adamjur1
    Poziom 39  

To wcale nie chce za dużo.....
    Pozdr.J.

0
  • #5 05 Sie 2009 17:41
    MACIEK_M
    Poziom 28  

Zrób sam i masz 1300 zł w kieszeni! Zapytaj innego nieprofesjonalnego wykonawcę i będziesz miał porównanie. Zapytaj też profesjonalnego, może będzie taniej?

0
  • #6 05 Sie 2009 18:18
    xml2000
    Poziom 17  

Proponuje samemu spróbować wykonać coś takiego a dopiero potem zastanawiać czy kwota za robociznę to nie za dużo jak powszechnie wiadomo czasami jest lepiej troche przepłacić i mieć dodatkowo gwarancję niż potem męczyć się samemu z naprawami bo nawet jeśli wykonawca ma doświadczenie to taki "prototyp" ma prawo do usterek taki już urok mebli na zamówienie . Z doświadczenia wiem że wszystko co jest nietypowe bardzo lubi się psuc bez powodu :) . Więc nie oszczędzaj na wykonawcy bo to od niego głównie zależy jakość wykonanego produktu .

0
  • #7 05 Sie 2009 23:11
    tomekb3
    Poziom 11  

dzieki za wszystkie odpowiedzi

0
  • #8 06 Sie 2009 00:31
    daniel93
    Poziom 29  

Co jak co za 4,5tys to można 5mb zabudowy do kuchni zrobić. Ja bym tyle nie dał.

No chyba, że ta szafeczka nocna musi być pancerna.

No i drozej nie zawsze znaczy lepiej.

0
  • #9 06 Sie 2009 08:09
    SeLuMar
    Poziom 13  

Z tymi 5mb to trochę przesadzasz, a jeśli nie to współczuję stolarzom z Twojej okolicy bo nie maja lekko. Bo dla dwu osób pewnie z 5 dni roboty, a zarobku 500zł.

tomekb3 napisał:
    witam, zamowilem sobie u osoby ktora zajmuje sie nieprofesjonalnie budowa mebli szafe wnekowa, komode oraz mala nocna szafeczke.

szafa jest trzydzwiowa z czego jedno ze skrzydel jest lustrzane. komoda o dlugosci 1,5 i wysokosci 95cm. i teraz moje pytanie czy 4,5 tysiaca zlotych to nie zaduzo?
    [...]
    P.S. zapomnialem dodac ze material kryjacy to plyta taka jaka stosuje sie w zwyklych szafkach. na pewno nie bedzie wykonane to z deski

To nie jest tak prosto wycenić robociznę taką robotę. Weź pod uwagę, że do cięcia takiej płyty zwykła krajzega sie nie nada. Trzeba to na specjalnej pile formatować, a to kosztuje. Komoda też komodzie nie równa, robiona na zamówienie i kupiona w sklepie wyglądają niemal tak samo, a cena czasem 2x większa.
    Poza tym uwzglednij jeszcze poprawkę, że cena zależy od regionu, ceny warszawskie, czy innych dużych miast nie mają porównania do cen z jakichś pomniejszych miasteczek.
    Tak na koniec 4.5tys to całkiem przyzwoita cena. Jak pochodzisz po innych wykonawcach pewnie usłyszysz jak to zrobie taniej, a potem taki wciśnie Ci najtańsze materiały i po dwóch trzech latach będziesz mógł sie za czymś nowym rozgladać bo to do użytku się nie będzie nadawać.

0
  • #10 06 Sie 2009 14:38
    Samuraj
    Poziom 35  

Ja zazwyczaj zanim zlecę jakiekolwiek prace staram się z wykonawcą ustalić jaki będzie koszt końcowy. Wiadomo w między czasie może coś wyskoczyć np podczas prac remontowych i cena będzie większa lecz zazwyczaj ustalam iż informowany mam być o tym fakcie podczas wykonywania prac a nie w momencie rozliczania się za usługę.
    Co do zabudowy kuchni za 4,5 / 5mb to chętnie skorzystał bym z takiego wykonawcy. Sam mam do zabudowy kuchnie (nic specjalnego) 10mb i wykonawcy z którymi rozmawiałem żądają ok 2000zł/m zabudowy ze sprzętem, bez sprzętu ok 1500zł. Nie wiem czy to dobra cena czy jak na razie trafiłem na górną półkę :)

0
  • #11 06 Sie 2009 15:20
    cirrostrato
    Poziom 36  

Zabudowa a zabudowa...Parę miesięcy trwało bo najpierw kolega potem kolega kolegi...jedni MDF a żona ,że ,,dębowo" ma być(i jest).W końcu wykonawca/projektant z okolic Olsztyna doprowadził zabawę do końca,od montażystów wiele się nauczyłem,miodzio.Zabudowy 7 mb,lodówka obudowana plus szafki(trudne) pod oknami i takie ,,cuś" dzielące kuchnię na dwa obszary (do sufitu,skomplikowane i mnóstwo bajerów),przody i dekory dąb ,boki MDF,okap w dębie w cenie.Za całość 15000 ale sam bym tego tak idealnie nie wykonał.Oczywiście potem sprzęt AGD ale to już inna bajka.

0