Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć regulator napięcia 12v silnik zaburtowy Yamaha

hubiwit 05 Sie 2009 18:33 14484 3
  • #1 05 Sie 2009 18:33
    hubiwit
    Poziom 25  

Witam
    Jak podłączyć regulator który ma 5 pinów:
    Jak podłączyć regulator napięcia 12v silnik zaburtowy Yamaha Jak podłączyć regulator napięcia 12v silnik zaburtowy Yamaha
    (proszę o nie zwracanie uwagi na podłączone przez mnie przewody)

oznaczone jako [A] [A] [G] [B+] [znaczek uziemienia]

Z prądnicy wychodzą 2 przewody (zielone), nie połączone z masą, (jest to oddzielna prądnica nie zależna od reszty elektryki silnika)

Jak podłączyć regulator napięcia 12v silnik zaburtowy YamahaJak podłączyć regulator napięcia 12v silnik zaburtowy Yamaha

a całość jest w silniku zaburtowym Yamaha:
    Jak podłączyć regulator napięcia 12v silnik zaburtowy Yamaha

0 3
  • #2 05 Sie 2009 20:16
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Czy to jest oryginalny regulator od tego silnika? Bo bardzo przypomina regulator przeznaczony do starszych Piaggio. Literą "A" oznacza się zacisk do cewki świateł oraz wyjście do lamp, "G" to początek cewki ładowania (koniec połączony z + akumulatora), "B+" to + akumulatora, uziemienie to masa.
    Jeśli ładowanie to jest cewka "bezmasowa" to powinien być regulator z dwoma zaciskami "G" do których podłącza się zaciski cewki ładowania.
    Sprawdź czy w regulatorze pomiędzy zaciskami "A" jest przejście - zapewnie będzie.

0
  • #3 05 Sie 2009 22:10
    hubiwit
    Poziom 25  

Tak to jest regulator od skutera firmy RMS.
    Widzę właśnie po schemacie skutera, że mi nie pasuje.
    Czy możecie mi polecić inny - nie długo wyjeżdżam i zależy mi na czasie, lub czy ten można jakoś zaadoptować?

PS.
    Miałeś racje, między A jest przejście, a ja to zinterpretowałem jako złącza alternatora, g jako masa a b+ jako wyjście 12V

Mam jeszcze taki:
    Jak podłączyć regulator napięcia 12v silnik zaburtowy YamahaJak podłączyć regulator napięcia 12v silnik zaburtowy YamahaJak podłączyć regulator napięcia 12v silnik zaburtowy Yamaha

może macie jakiś sprawdzony schemat to sam zbuduje?

0