Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic NV-SV120 problem ze starymi nagraniami

ropi 31 May 2004 12:52 972 2
 • #1
  ropi
  Level 22  
  Witam!
  Nowy magnetowid jak w temacie. Niestety ma on problemy z odtwarzaniem nagrań zrobionych na innym sprzęcie. Kłopoty ujawniają się przy stop-klatce, gdy trudno uzyskać stabilny obraz, oraz w trybie LP, gdzie synchronizacja łapana jest po starcie z opóźnieniem, a o stop-klatce można zapomnieć. Regulacje położenia ścieżki pomagają w niewielkim stopniu. Swoje własne nagrania i nagrania wykonane na innym Panasonicu, NV-SV120 odtwarza raczej prawidłowo. Wydawałoby się, że winę może ponosić magnetowid na którym wykonano stare nagrania, ale nigdy nie było problemu z odtwarzaniem ich na innym sprzęcie.
  Jak wyjaśnić przyczynę opisanych problemów - co radzicie?
  Pozdrawiam,
  Piotr
 • #2
  Adam D
  Level 14  
  Witaj :)
  Czy kupiłeś ten sprzęt w sklepie, czy z innych rąk? Czy Jesteś pewny, że ten "nowy" sprzęt jest w 100% sprawny? Mówię tak, bo wydaje mi się że to jego wina. Chyba że kasety są "leciwe" i straciły swoje parametry. Prosty test to nagrać na tym "nowym" wideo ( na nowej-markowej kasecie) jakiś program i później odtworzyć to na 100% pewnym wideo z ustawiany trackingiem np. Akai- gdzie widać na ekranie OSD jak regulujesz ścieżkę trackingu. Ustawić wtedy na środek i zobaczyć efekty (mała rozbieżność może być, ale nie wielka). Warunek tylko taki że to wideo musi mieć wcześniej nietknięty ( przez speców) tor taśmy. Taki test da Ci odpowiedź o poprawności Twojego sprzętu. I jak wiadomo standard LP jest gorszy jakościowo od SP i bardziej "daje się we znaki" gdy zurzywa się taśma lub tor jej prowadzenia w wideo.PS. a może masz brudny tor taśmy, albo hamulec?
 • #3
  ropi
  Level 22  
  Czołem!
  1) Sprzęt jest fabrycznie nowy - ze sklepu; zabrudzenie toru taśmy itp. nie powinny mieć miejsca.
  2) 100%. sprawności nie jestem pewien - stąd pytanie.
  3) Wypróbowałem różne kasety - i nowe i leciwe, ale nie zjechane.
  4) Poszukam jakiegoś AKAI jak radzisz, ale to trudne zadanie.

  Mam wrażenie, że "obce" nagrania odtwarzane na nowym sprzęcie nie mają jakości lepszej niż na starym, a biorąc pod uwagę wiek starego magnetowidu tego się spodziewałem. Dodam, że nowy magnetowid tu super-vhs, ale wszystkie uwagi dotyczą zapisu vhs.
  Pozdrawiam,
  Piotr