Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gwarancja Laptopa Acer Extensa 5220, Serwis Acer

05 Sie 2009 20:50 3960 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam pewien problem. Oddałem do serwisu mojego laptopa po mniej więcej 1,5 roku od użytkowania czyli jest jeszcze na gwarancji. Powodem oddania laptopa do serwisu było grzanie się laptopa do 94 stopni i niedziałający od początku czytnik kart pamięci (w sumie zepsuł się w 3 dniu użytkowania laptopa, przestał chwytać po prostu karty pamięci). Po 6 dniach oddania do serwisu dostałem "ofertę cenową" mojego laptopa. Napisali mi, że "Oferta cenowa na wyczyszczenie zanieczyszczonego wentylatora - nie podlega gwarancji. Wymiana wadliwej płyty głównej w ramach gwarancji. I do zapłaty mam 62,49 zł za wyczyszczenie. Mam dać w ciągu 7 dni od dostania tej "oferty cenowej" czy wyrażam zgodę na rozpoczęcie naprawy przez firmę czy nie. Jak nie wyrażam zgody to muszę zapłacić 110 zł na pokrycie kosztów manipulacyjnych oraz kosztów transportu. I jeszcze trzecia opcja: "rezygnuje z urządzenia. Proszę o likwidację sprzętu bez dodatkowych opłat". Moje pytanie jest takie czy naprawdę mają prawo zabrać pieniądze za przeczyszczenie wentylatora? Jak dzwoniłem na serwis i rozmawiałem z technikiem to powiedział mi, że tak jest w gwarancji napisane, że czyszczenie nie obejmuje gwarancji. Powiedział mi jeszcze ze mam na stronie acer.pl poszukać warunków gwarancji i tam wszystko piszę. Szukałem na stronie acer.pl i znalazłem tylko "Warunki gwarancji ograniczonej" i czytałem te warunki i nic takiego nie znalazłem. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    No i co w tym dziwnego? Jak w gwarancji masz napisane że nie obejmuje ona czyszczenia to nie obejmuje czyszczenia. Czyszczenie wentylatora jest pracą jak każda inna i mają prawo zażądać za nią zapłaty. Fakt trochę dużo ale opłatę pobrać mogą.
  • Poziom 10  
    Ale gdzie to jest napisane w gwarancji? Poza tym jak mogą wymienić płytę główną nie czyszcząc wentylatora? eh.
  • Poziom 25  
    Zanieczyszczony wentylator to nie wada fabryczna .
    Zglosiles reklamacje na czytnik kart i grzanie sie, wiec plyta glowna jest wymieniana na gwarancji bo nie dziala czytnik, a zapchany wentylator powodowal grzanie wiec go wyczyscili, bo to bylo przyczyna tej usterki (grzania).
    Poza tym czyszczenie nigdy nie podlega gwarancji, bo zalezy od warunkow eksploatacji, chyba ze bylby z fabrycznymi filtrami powietrza, ale wtedy mialbys obowiazek je wymieniac co jakis w gwarancji okreslony czas, a wymiana musialaby byc robiona w serwisie.
  • Poziom 26  
    Widze, ze chyba nie masz swiadomosci iz uzytkowanie sprzetu elektronicznego (nie tylko komputerow) wiaze sie z ich konserwacja. Sa to sprawy, w znamienitej wiekszosci, spadajace na barki uzytkownika. Wiekszosc laptopow (choc fakt, nie wszystkie) tak sa konstruowane, by czyszczenie ukladu chlodzacego przeprowadzac samodzielnie - co za tym idzie gwarancja nie obejmuje tych czynnosci. To zupelnie normalne, ze serwis chce zaplaty za ta usluge - nie umiesz sam zadbac to za pieniadze zrobi to ktos za Ciebie. Fakt, drogo - moze jednak to Cie czegos nauczy.
  • Poziom 25  
    Od siebie tylko dodam, tak w ramach offtopu, że jestem posiadaczem tego modelu i jestem z niego zadowolony. Czyści się go z kurzu łatwiej niż PCta. :) Łatwo demontuje się zarówno klapkę jak i wentylator czy nawet cały radiator. :)

Pozdrawiam :)