Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mam problem ... samochód RC

05 Sie 2009 22:03 1383 6
  • Poziom 2  
    mam pilot do playstation 2.4 ghz z odbiornikiem cz można go przerobić tak by obsługiwał samochód RC ??? prosze o odpowiedz i informacje jak to zrobić....
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Obawiam sie, że samochód "na RC" to wykonanie na inne (dużo niższe) częstotliwości.
    A pilot jak piszesz na 2,4GHz.
    (tłumaczenia dla tzw. Laika)

To zupełnie inne podzespoły i chyba i kodowania. :cry:

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak tylko on chciał zapewne i odbiornik wykorzystać, ale to się nie da, bo autko potrzebuje kilku niezależnych podnośnych które tworzą kanały sterujące funkcjami, a w pleju to całkiem inaczej wygląda no chyba że zrobi jakiś dekoder za odbiornikiem. To raczej nie opłacalne. Częstotliwość jest tu już raczej nie istotna.
  • Poziom 16  
    Generalnie do sterowania modeli samochodów to używa się 27 i 40MHz a od jakiegoś czasu też 2.4GHz. Przekaz na 27 i 40MHz nie odbywa się na kilku podnośnych a na jednej nośnej modulowanej FM (rzadko AM) a kanały sterujące są kodowane PPM w jeden sygnał modulujący.
    Nie wiem jak wygląda sprawa ze sterowaniem z PlayStation ale podejrzewam, że będzie z tym sporo zabawy. Skoro zadajesz takie pytanie to podejrzewam, że z elektroniką nienajlepiej u ciebie. W takim przypadku proponowałbym poszukanie używanej aparatury z drugiej ręki. Do prostego samochodu w zasadzie powinny wystarczyć 2 kanały więc i cena będzie nieduża.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pisząc to myślałem o jednej nośnej np. 27MHz i podnośne np. 1KHz jazda w przód 2 KHz jazda w tył. Po stronie odbiorczej były filtry na każdą podnośną. Tak było robione w prostych aparaturkach.
  • Poziom 16  
    Kojarzę patent. To nie były podnośne ale tony modulujące. Taka aparatura daje sterowanie nieproporcjonalne, które jest dosyć niewygodne w użyciu ale 20 lat temu wystarczało. Przy zastosowaniu sterowania proporcjonalnego możesz używać np. do skrętu kół tanich serwomechanizmów modelarskich. Jakbyś chciał zbudować prostą aparaturę o niewielkim zasięgu to poszukaj aplikacji układów LM1871 i LM1872 (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem symbole)