Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mam problem ... samochód RC

pioll 05 Aug 2009 22:03 1497 6
    pioll
    Level 2  
    mam pilot do playstation 2.4 ghz z odbiornikiem cz można go przerobić tak by obsługiwał samochód RC ??? prosze o odpowiedz i informacje jak to zrobić....
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Obawiam sie, że samochód "na RC" to wykonanie na inne (dużo niższe) częstotliwości.
    A pilot jak piszesz na 2,4GHz.
    (tłumaczenia dla tzw. Laika)

To zupełnie inne podzespoły i chyba i kodowania. :cry:

Pozdrawiam.
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tak tylko on chciał zapewne i odbiornik wykorzystać, ale to się nie da, bo autko potrzebuje kilku niezależnych podnośnych które tworzą kanały sterujące funkcjami, a w pleju to całkiem inaczej wygląda no chyba że zrobi jakiś dekoder za odbiornikiem. To raczej nie opłacalne. Częstotliwość jest tu już raczej nie istotna.
    mfriedrich
    Level 16  
    Generalnie do sterowania modeli samochodów to używa się 27 i 40MHz a od jakiegoś czasu też 2.4GHz. Przekaz na 27 i 40MHz nie odbywa się na kilku podnośnych a na jednej nośnej modulowanej FM (rzadko AM) a kanały sterujące są kodowane PPM w jeden sygnał modulujący.
    Nie wiem jak wygląda sprawa ze sterowaniem z PlayStation ale podejrzewam, że będzie z tym sporo zabawy. Skoro zadajesz takie pytanie to podejrzewam, że z elektroniką nienajlepiej u ciebie. W takim przypadku proponowałbym poszukanie używanej aparatury z drugiej ręki. Do prostego samochodu w zasadzie powinny wystarczyć 2 kanały więc i cena będzie nieduża.
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pisząc to myślałem o jednej nośnej np. 27MHz i podnośne np. 1KHz jazda w przód 2 KHz jazda w tył. Po stronie odbiorczej były filtry na każdą podnośną. Tak było robione w prostych aparaturkach.
    mfriedrich
    Level 16  
    Kojarzę patent. To nie były podnośne ale tony modulujące. Taka aparatura daje sterowanie nieproporcjonalne, które jest dosyć niewygodne w użyciu ale 20 lat temu wystarczało. Przy zastosowaniu sterowania proporcjonalnego możesz używać np. do skrętu kół tanich serwomechanizmów modelarskich. Jakbyś chciał zbudować prostą aparaturę o niewielkim zasięgu to poszukaj aplikacji układów LM1871 i LM1872 (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem symbole)