Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał -GALA- w VW Passat 91r. 1,9TD

elmex 31 Maj 2004 13:35 5444 11
  • #1 31 Maj 2004 13:35
    elmex
    Poziom 10  

Szukam informacji
    na temat tzw. sygnału GALA w samochodzie ( jw. )
    problem pojawił się wtedy kiedy mam zamiar zamontować radio z nawigacją .Radio potrzebuje sygnał Tacho a w moim aucie licznik jest czysto mechaniczny.
    Wpadłem na pomysł -wymienić licznik na licznik pochodzący z T4 (wygląda tak samo ) z obrotomierzem i zegarem na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym.Nie wiem czy ten licznik ma wyjście tacho ?
    Czy ktoś z szanownych kolegów potrafi mi pomóc ?
    a może jakieś inne ale realne rozwiązania są ?
    Wiem że w Philips Carin Navi były jakieś czujniki na koła tylne ale nigdy tego nie widziałem.
    Proszę o potwierdzenie
    - sygnał wychodzący z kostki na liczniku ( ze złącza ) ma nr. 26 ???

Dzięki za wszelkie informacje.
    Sprawa jest dość pilna.
    Do czwartku muszę zamontować nawi.

Tomek z Kwidzyna

0 11
  • #2 31 Maj 2004 22:37
    wloc
    Spec od samochodów

W miejscu linki jest zamontowany czujnik to wszystko

0
  • #3 31 Maj 2004 22:48
    elmex
    Poziom 10  

mam nadzieję że czujnik nie wyklucza linki

0
  • #4 05 Cze 2004 13:56
    wloc
    Spec od samochodów

niestety ale tak wyklucza albo linka albo czujnik

0
  • #5 06 Cze 2004 14:47
    elmex
    Poziom 10  

Jestem właśnie po pierwszych prubach z nawi Blaupunkt TP DX 52
    znalazłem licznik u mojego kolegi z T$ ma liczniku od tyłu obok wejścia na linkę jest taka ceweczka przykręcana na dwie śróbki to jest tacho .
    Wystarczy to wkręcić do swojego licznika i sygnał wychodzi z licznika bez żadnych przeróbek.
    Na fioletowym kabelku 0,5mm
    Super działa tzw. regulacja Gala w radiu.

Pozdrowienia dla teoretyków
    życzę szerokiej drogi
    Tomek

0
  • #6 21 Lip 2005 21:22
    Dzidolek
    Poziom 10  

Mam ten sam problem z znalezieniem sygnału tacho w VW T4 93rok może mi ktoś pomóc

0
  • #7 22 Lip 2005 14:07
    k631
    Poziom 18  

Witam macie panowie ABS-y w swoich autkach.

0
  • #8 22 Lip 2005 16:32
    Dzidolek
    Poziom 10  

Nie to jest ten problem w moim samochodzie że nie wiem gdzie szukać tego sygnału bo nie ma ABS-u chodzi o samochód T4

0
  • #9 22 Lip 2005 16:52
    k631
    Poziom 18  

Witam jeżeli autko niema ABS i licznik jest na linke to niema skąd wziąść tego sygnału. ale polak potrafi widziałem majster klepke który przy napędzie licznika założył czujnik impulsowy i nawi może brykać w syrence.pozdrawiam

0
  • #10 04 Wrz 2005 17:28
    swirk
    Poziom 17  

kilkukrotnie pomagalem zamontowac GPS w takich autach! Wiekszosc aut VW
    wyprodukowanych do 94 roku nie posiada impulasatora przy skrzyni biegow. Licznik napedzany jest za pomoca linki. Czasami za deska prędkosciomierza (w bogatszych modelach VW np 2.0 16V) jest czujnik halla lub....zaslepka. Jesli jest zaslepka to nicnie zrobisz (tak jestnajczesciej). Ale jest na to rada!! Pracuje w firmie montujacej auta na taksowki..gdzie jest potrzebny sygnal przebytej drogi (GALA). Wybierz sie do takiej firmy i poros o PRZETWORNIK DROGI firmy CEZAR do VW. Cezar to firma w Warszawie, ktora produkuje taksometry fiskalne. Koniecznie firmy cezar, gdy z doswiadczenia sa one najlepsze! Przetwornik ten zaklada sie miedzy deske predkosciomierza a linke. Jest to aluminiowy przetwornik dlugosci ok 10cm w krotym znajduje sie magnes i kontraktron. Z czujnika wychodza 2 przewody. Jeden podpinasz do masy, a drugi masz sygnal. AHA!! bardzo wazne..ciezko jest nalozc ten przetwornik. aby ulatwic, nalezy pod maska samochodu linke wyjac z takich widelek prowadzacych..a linke wraz z czujnikiem wpychac od dolu kolumny kierowniczej...najlepiej do tego zadania poprosic dziecko... albo miec chude raczki... dlatego ja to robiew pracy ;)) dziala w 100% sprawdzone. Pretwornik taki kosztuje ok 90zl

0
  • #11 20 Wrz 2005 12:25
    elmex
    Poziom 10  

Dzięki bardzo podpowiedź trafiona sprawdziłem , przetestowałem !
    To działa jak trzeba

0
  • #12 05 Lis 2005 20:06
    pepe
    Poziom 23  

Żeby nie zaczynać nowego tematu podepne sie tutaj. Licznik z B4 benzyna na lince. Obok wejścia linki prędkościomierza jest miejsce na moduł podłączany do 3 pinowego gniazda obok. W gniazdku: zasilanie, masa i wyjście które jest połączone z pinem 7 złącza licznika, czyli z wyjściem GALA do radia. Oczywiście oryginalnego modułu brak. Zastanawiam się jaki czujnik wykorzystać ? Liniowy + formowanie impulsu czy przełącznik ?
    www.cyfronika.com.pl/semi/cz_magn.htm

edit :

Trzy rezystory, dioda i czujnik halla (przełącznik) - działa świetnie! :)
    Dla elektronika razem z płytką godzinka roboty (max). Koszt to 4.80 zł za czujnik halla i dosłownie grosze za całą reszte :).

0