Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GALAXIS IQG.1 z Cryptoworks + XTRAMUSIC. czy mozna przerobic do odbioru TnK?

arte7 06 Sie 2009 00:27 2023 3
  • #1 06 Sie 2009 00:27
    arte7
    Poziom 15  

Witam,
    Właśnie wpadł mi w ręce przywieziony z Niemiec tuner GALAXIS IQG.1 z modułem DV3 Cryptoworks Philips do której włożona jest karta z listą kanałów stacji radiowych XTRAMUSIC (ok 60 kanałów). Na obudowie tunera oprócz nazwy jest logo openTV. Chciałem to uruchomić i myślałem że nie będzie problemu bo mam działający tuner MEDIASAT (Pioneer) z Cyfry+ na antenie z 2 konwerterami (Hotbird i Astra) . Po podpięciu pokazała się lista kanałów muzycznych radiowych, bo do tego używał go poprzedni właściciel. Niestety pokazał mi komunikat "brak sygnału".

Czy ktoś zetknął się z takim zestawem, może korzysta z innego satelity niż astra lub hotbird?
    Nie potrafię też wejść w ustawienia sygnału bo jest menu po niemiecku. Jest mozliwośc zmiany języka w tunerze np. na angielski.
    Nie wiem czy ten tuner obsługuje diseq?
    Znalazłem instrukcje po niemiecku ale nic z niej nie rozumiem. Może ktoś ma po angielsku lub po polsku?
    Boje się grzebać w ustawieniach na "chybił trafił" by nie skasować ustawień do karty XTRAMUSIC .
    Próbowałem się dowiedzieć coś w internecie odnośnie nakierowania na właściwego satelitę, ale nic nie znalazłem. W Niemczech instalowała to u poprzedniego właściciela firma Treibel Unna BRD.A . Nie mam do nich kontaktu.

.

Do czego może się przydać taki tuner z Cryptoworks? czy można nie tracąc tej listy kanałów dodać jakieś TV ?

ps. dowiedziałem sie że XtraMusic juz nie jest nadawane, więc w związku z tym najważniejsze pytanie; czy można dostosować go do odbioru Telewizji na Kartę? W TnK sprzedają aktualnie moduł CI po atrakcyjnej cenie i z fajnym pakietem.
    Czy mogę go zastosować w moim tunerze zamiast w/w Cryptoworks. Wiem że tuner nie jest HD, ale może przynajmniej odbierał by te SD?

Proszę o pomoc :)

• #2 21 Mar 2011 01:31
    arte7
    Poziom 15  

ps. dowiedziałem sie że XtraMusic juz nie jest nadawane, więc w związku z tym najważniejsze pytanie; czy można dostosować go do odbioru Telewizji na Kartę? W TnK sprzedają aktualnie moduł CI po atrakcyjnej cenie i z fajnym pakietem.
    Czy mogę go zastosować w moim tunerze zamiast w/w Cryptoworks. Wiem że tuner nie jest HD, ale może przynajmniej odbierał by te SD?

Proszę o pomoc :)

• #3 21 Mar 2011 04:55
    mihal2002
    Poziom 43  

Kolego widzę że tamat drążysz od dłuższego czasu i na kilku forach. Ten dekoder nie nadaje się do TNK.
    Kuono modułu TNK HD także mija sie z celem, nawet gdyby działał w/w dekoder. 50% programów nadawanych jest w HD i jaka tu atrakcja.

• #4 21 Mar 2011 07:37
    arte7
    Poziom 15  

Faktycznie drążę na kilku forach, bo zależało mi na odpowiedzi. Najpierw założyłem na elektroda pl, ale bez odzewu, więc spróbowałem na innym. i właśnie sie tam dowiedziałem o zaprzestaniu nadawania w/w programów. nie pytałem o TnK, wiec teraz pytam. Nie chciałem robić dodatkowego postu, wiec odświeżyłem stary.
    Zysk z uruchomienia modułu CI HD był by taki że nawet w podstawowym zestawie 18 programów jest tylko 2 HD, wiec nie 50 % i rożni się niz przy zamówieniu zestawu samych SD. Nie znam sie na tyle, wiec myślałem że skoro dekoder działał z innym modułem , to może wystarczy zmienić go na inny, ewentualnie aktualizować oprogramowanie.

Jakkolwiek dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME