Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google kupi On2 Technologies aby polepszyć jakość YouTube.

danielde 06 Sie 2009 01:30 2007 9
  • Google kupi On2 Technologies aby polepszyć jakość YouTube. Google kupi On2 Technologies aby polepszyć jakość YouTube.

W środowy poranek korporacja Google ogłosiła, że chce kupić firmę On2 Technologies za 106.5 mln dolarów. Celem tej transakcji ma być polepszenie jakości filmów z serwisu YouTube, ponieważ, jak wiemy, On2 zajmuje się produkcją kodeków wideo.

Nowy nabytek znanego giganta umożliwi korzystanie z technologii kompresji filmów opracowanej przez On2 prawdopodobnie w celu użycia jej w serwisach wideo firmy Google takich jak YouTube, czy Google Video. Właściciel najpopularniejszej przeglądarki na świecie nie chce w tej chwili mówić dokładnie o planach związanych z nową technologią, jednak mówi, że czuje się „zobowiązany do innowacji” w związku z jakością filmów dostępnych w internecie.

Obie firmy przewidują akceptację i zakończenie procedury wzajemnego połączenia się jesienią tego roku.

Pewien czas temu Google było krytykowane za kiepską jakość wideo w porównaniu do takich serwisów jak Vimeo, czy SmugMug, które jako jedne z pierwszych umożliwiały odtwarzanie filmów w sieci odpowiednio w jakości 720p i 1080p. Jednakże Google rozpoczęło proces poprawy jakości filmów w 2007 roku dzięki wprowadzeniu standardu kodowania H.264.

Przedstawione ulepszenia wpłynie na zwiększenie popularyzacji nagrywania filmów w jakości HD, umożliwi oglądanie filmów pełnometrażowych, jak również innych dodatków wymagających poprawy jakości.

źródło:
    http://www.electronista.com/articles/09/08/05/google.buys.on2
    www.on2.com
    www.google.com

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    danielde
    Tłumacz Redaktor
    danielde napisał 671 postów o ocenie 17, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.
    Rafifi120
    Poziom 10  
    No wreszcie będzie dobra jakość filmów.
    sokoleokoo2
    Poziom 22  
    myślę że Google Video nigdy nie dogoni YT ze względu na nazwę i na że YT był pierwszym porządnym takim serwisem i ludzie się przyzwyczaili.

Ale jeżeli jest jakaś szansa poprawiania obrazu to jak najbardziej.
    Trzyzet
    Poziom 21  
    No ale co z tego jak będą filmy w HD, jak ktoś będzie miał przesłać taki film? Przy moim uploadzie 20Kb/s, 300MB wysyłało się ponad noc :|
    I jak ściągać takie filmiki przy dysku 80GB i mniejszych?
    Trzeba po obejrzeniu takiego filmiku komp resetować :?:
    elektronik999
    Poziom 26  
    Trzyzet napisał:
    No ale co z tego jak będą filmy w HD, jak ktoś będzie miał przesłać taki film? Przy moim uploadzie 20Kb/s, 300MB wysyłało się ponad noc :|

Trzeba iść do przodu, i kupić wieksze dyski. a po co resetować kompa po obejrzeniu ?
    prosiak_wej
    Poziom 31  
    Żeby się TEMPy wyczyściły. Mówię o FX-ie, bo Exploder TEMPy odkłada tak długo aż miejsca na dysku zabraknie :D
    skaktus
    Poziom 37  
    Trzyzet napisał:

Niekoniecznie. Oglądając taki film nie masz kilkunastu wersji językowych, dźwięku 7.1 i innych dodatków, do tego dość duża kompresja wideo i film zajmuje dużo więcej.

To jest film bardziej jak tv typu "HD ready" niż prawdziwe HD
    DjExit
    Poziom 23  
    sokoleokoo2 napisał:
    myślę że Google Video nigdy nie dogoni YT ze względu na nazwę i na że YT był pierwszym porządnym takim serwisem i ludzie się przyzwyczaili.

Ale jeżeli jest jakaś szansa poprawiania obrazu to jak najbardziej.

Mi się wydaj eże odkąd google kupiło youtube to na google video i na youtube jest ten sam kodek. Jeśli chodzi o jakość to wg mnie przoduje vimeo, jeśli wrzucono tam odpowiednio dobry jakościowo oryginał to filmik jest żyleta a ładuje się 2 razy szybciej jak na youtube. A jakość dźwięku boska. Nie wiem jak oni tego dokonali, ale radzę się przekonać na własnej skórze, przykład w bardzo dobrej jakości:
    http://vimeo.com/4045166
    mrowaa
    Poziom 15  
    dobre posunięcie ze strony google... tylko nie wiem czy nei taniej by im wyszło gdyby sami coś opracowali....

Co do tego Vimeo to w jakości zauważyłem różnicę, niestety na youtube widziałem dużo ładniejsze filmiki w HQ, a szybkość ładowania podobna...
    doxent
    Poziom 21  
    Powinni raczej poprawić łącza. Czasami trzeba długo pauzować zanim film się załaduje. O HD nie ma co marzyć bo taki film ładuje się dłużej niż trwa jego odtworzenie.