Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parowane Tranzystory poszukuję [ okolice Tychów woj Śląskie]

06 Sie 2009 11:43 1754 7
  • #1 06 Sie 2009 11:43
    5451
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 07 Sie 2009 22:22
    nowy_w_tym
    Poziom 9  

Witam,
    w domu raczej nikt nie będzie się bawił w tak dokładne parowanie a i za pewne nikt niema takiej ilości aby dobraćna, na alledrogo sprzedają przykładowo irf540, zapytaj czy mogą Ci dobrać takie pary jakie cię interesują.

Pozdrawiam.

• #3 08 Sie 2009 15:01
    5451
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 08 Sie 2009 15:20
    Ptolek
    Poziom 36  

Nie żartuj z tą komuną. To nie moje czasy, ale z tego co wiem, to ludzie kupowali czasem jakieś odpadowe tranzystory w składnicach harcerskich.
    Dokładność parowania 0.5% to duża dokładność. Nie wiem jak dużo ich potrzebujesz, ale pewnie żeby znaleźć dwa na tyle podobne, to albo trzeba wybierać w tranzystorach z jednej taśmy produkcyjnej, albo mieć ich z 50 sztuk. I potrzebny będzie jakiś przyrząd do parowania.
    Radziłbym więc wykonać sobie taki przyrząd, i łazić po sklepach, najlepiej o takiej porze, kiedy jest mało klientów. Ze sklepem wysyłkowym będzie problem, bo nie wiem komu będzie się chciało robić przyrząd do parowania albo podłączać po kolei do zasilacza i amperomierza i odczytywać np. napięcie progowe.

• #5 08 Sie 2009 16:18
    5451
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 08 Sie 2009 20:18
    serwis
    Poziom 37  

corben napisał:
    (...)z ceri IRF540, IRFZ240 itp. nie muszą to być tranzystory dużej mocy, i wystarczy kanał N, chodzi mi o to by przy tych samych napięciach bramki tranzystor przewodził ten sam prąd. Dokładność parowania przynajmniej 0.5%
    (...)

Takiej dokładności parowania nie uzyskasz z pojedynczych sztuk, nawet gdybyś przerzucił kilka ton tych tranzystorów.

Żeby uzyskać tak dużą powtarzalność, obydwa tranzystory z pary muszą być wykonane na jednej strukturze- a i uzyskanie takich wyników też będzie problematyczne- oczywiście w przeciętnych warunkach wykonania pomiarów.

• #7 09 Sie 2009 05:49
    5451
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 09 Sie 2009 08:31
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Przypominam, że to dział Bazar Podzespoły!