Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CK-5320T[AA41]-tryb serwisowy.

ROMKOJ 06 Sie 2009 12:09 3529 5
  • #1 06 Sie 2009 12:09
    ROMKOJ
    Poziom 28  

Witam, po naprawie przetwornicy, nie mogę wejść w tryb serwisowy. Procesor SAA5290ZP/059, pamięć 24C04, płyta AA41-10657A-02 lub SCT11D-05. Dwa sposoby czyli Power---Displey---Menu---Mute---Power oraz Stb--Displey--P.STD--Mute--Power nie działa. Mam dwa piloty made in china 10129C oraz 0026B, które pracują w tym Samsungu poprawnie jednak w tryb serwisowy nie da się nimi wejść. Głupia sprawa, ponieważ już kiedyś w takim modelu byłem w trybie serwisowym bez problemu. Najgorsze jest to, że klient stoi nad głową i czeka na sprzęt.

0 5
  • #2 06 Sie 2009 13:52
    alvin
    Poziom 25  

Witam
    Zwróć uwagę na klawisz P.STD. Opis klawisza jest tak umieszczony, że sam też robiłem pomyłkę. Właściwy klawisz jest wyżej, niżej lub obok (nie pamiętam i nie mam w tej chwili tego pilota).

0
  • #3 06 Sie 2009 17:26
    ROMKOJ
    Poziom 28  

Teraz gdy klient pozostawił sprzęt, można spokojnie zabrać się za tryb serwisowy. Czytam posty o tym chassis i wygląda na to, że te piloty nie zadziałają poprawnie. Jest jeszcze inna wersja wejścia w tryb serwisowy: Power--Pstd--Help--Sleep--Power. Chodzi o przycisk Help, na moich pilotach nie widzę tego przycisku, może jest jeszcze inny pilot do tego chassis?, albo jestem czymś zaślepiony i ciągle popełniam ten sam błąd?

0
  • #4 06 Sie 2009 21:28
    radsat
    Moderator

Kolego według moich danych jest to chassis SCT11B, wejście w tryb serwisowy:
    "Standby" "P.STD" "Menu" "Sleep" and "Standby"
    lub:
    Pilotem Mak Maxim wybrać kod 1310 wyłączyć do czuwania i nacisnąć w kolejności "Display" "Menu" "Mute" "Power on"

Co do sposobów w twoim pierwszym poście przed wysyłaniem rozkazów z pilota wyłącz i włącz klawiszem sieciowym.

Moderowany przez Mirek Z.:

Kolego - był podany opis z płyty: STC11D!

0
  • #5 07 Sie 2009 11:35
    ROMKOJ
    Poziom 28  

Pilotem Mak Maxim po wprowadzeniu kodu 1310, wyłączeniu do czuwania i naciśnięciu przycisku displey, który jest w prawym dolnym narożniku pilota, telewizor załącza się do pracy. Próbowałem znaleść w internecie serwisówkę do tego modelu , między innymi na stronie firmowej Samsunga, jednak bez powodzenia. Może ktoś z kolegów ma dostęp do instrukcji obsługi tego tv i może sprawdzić jaki naprawdę jest tam symbol pilota?

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Mam już dostęp do serwisówki tego tv, wygląda na to , że tam powinien być pilot 10107C lub 10101T. Dziwna sprawa z tym trybem, ale w międzyczasie zamówię nowy pilot 10107C.

Dodano po 22 [minuty]:

Przed chwilą dostałem do naprawy Samsunga CW-6844N z pilotem 00104C, który nie pasuje do mojego poprzedniego modelu, ale w tym tv tryb serwisowy uruchamia się bez problemu : STB--DISPLAY--MENU--MUTE--POWER i co ciekawe po stb gdy nacisnę display, tv nie startuje , dopiero po ponownym stb.

0
  • #6 28 Sie 2009 12:44
    ROMKOJ
    Poziom 28  

Witam, do mojego Samsunga potrzebny był jednak pilot z przyciskiem ''Help'' o symbolu AA59-10032W. Wejście w tryb to POWER--P.STD--HELP--SLEEP--POWER. Pozdrawiam i zamykam temat.

0