Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer PMH5000 + Aktywne kolumny LDM

Szwarc3 06 Sie 2009 12:10 2944 18
  • #1 06 Sie 2009 12:10
    Szwarc3
    Poziom 17  

Witam! Mam problem otoz tak:
    Posiadam powermixer Behringer PMH5000 i Aktywne kolumny LDM'a i chciałbym uzywac tego powermixera i kolumn i nie mam pojecia jak podłaczyc LDM'y, a nie chce tracic toru odsłuchowego.A i jeszcze jedno moze wyrazicie swoje zdanie na temat tego powermixera bo niektórzy pisza ze to jest świetny sprzet a nie którzy ze dno,moze ktos napisze kto ma lub miał z nim doświadczenie.Prosze mi pomóc bo to naprawde wazne. Z góry dziękuję.

0 18
  • #2 07 Sie 2009 07:36
    Spiritchaser
    Poziom 15  

Witam !

W prawym górnym rogu miksera znajdują się gniazda jack opisane jako MAIN 1 OUT L i R ( trzecie i drugie gniazdo od prawej strony w górnym rzędzie ) To są wyjścia mogące służyć do podłączenia aktywnych kolumn . Wyjścia te są NIESYMETRYCZNE , czyli sygnał i masa . Podłączasz się więc zwykłym kablem jack - jack . Koniec kabla do wejścia kolumny aktywnej oczywiście . Nie polecam jednak takiego rozwiązania ze względu na zakłócenia , jakie włażą w niesymetryczne kable . Przy dłuższych przewodach będą wyraźnie słyszalne z głośników , szczególnie jeśli ustawisz im większe wzmocnienie . Jeśli kable połączeniowe będą dobrej jakości i dość krótkie ( jakieś 10 m lub mniej ) to powinno dać się przeżyć .

Nie rozumiem jednak , dlaczego chcesz stosować aktywne głośniki do powermiksera , nie wykorzystując jego wzmacniaczy mocy . No ale cóż ... czasem trzeba , szczególnie jak się nie ma co się lubi :D

Nie mam opinii na temat tego modelu , nie pracowałem na nim , ale wiem jak gra jego mniejszy brat . Nie wpada się w zachwyt ... ale to wszystko jeszcze zależy od reszty podpiętego sprzętu no i operatora . Sam nie jestem zwolennikiem takich kompaktowych rozwiązań i wrzucania wszystkiego do jednej obudowy . Poza tym za taką kwotę nie ma co się spodziewać żadnej rewelacji . To po prostu tani " wszystkomający " stoliczek .

Ps :

Piszesz , że nie chcesz tracić toru odsłuchowego . Monitory na scenie podłączasz do wyjść MON 1 i MON 2 , które są przecież niezależnymi od wyjść MAIN 1 , 2 oraz MONO magistralami . I wszystko jest jak trzeba .

0
  • #3 08 Sie 2009 22:18
    Szwarc3
    Poziom 17  

Aha rozumiem, a jezeli naprawde bede miał dobrej jakości kable jack-jack? Nie bedzie zadnych powaznych zakłócen??

0
  • #4 09 Sie 2009 22:03
    Spiritchaser
    Poziom 15  

Im lepsze kable , tym mniej śmieci i lepszy dźwięk . Dłużej też pożyją . Kilka razy miałem podpięte aktywne odsłuchy niesymetrycznym kablem . Jakieś 25 metrów i nie wnerwiało aż tak :D , ale czułość musiałem ściągnąć dość znacznie i więcej wysterowania z AUX - ów wdmuchnąć w kabel . Nie martw się , jak się nie da tak , to są inne sposoby :D
    Najwyżej zostanie Ci trochę kabla . A tego nigdy nie za wiele :D

0
  • #5 09 Sie 2009 22:44
    Szwarc3
    Poziom 17  

Hehe masz racje;) w sumie mam jeszcze jedno pytanie do tego powermixerka moge podłaczyc tylko 2 czy 4 odsłuchy i czy na kazdym kanale czy jak??

0
  • #6 10 Sie 2009 06:57
    Spiritchaser
    Poziom 15  

Używając auxów ( MON ) - 2 szt albo więcej , jeśli monitory mają wyjście równoległe . Wtedy możesz łączyć je w grupy zasilając je tym samym sygnałem .
    Jeśli nie będziesz używał efektów wbudowanych w stół , możesz na pozostałe 2 auxy ( effect send ) zapiąć jeszcze 2 oddzielne monitory . Zwróć uwagę , że effect send 1 i 2 są na jednym wyjściu jack stereo .
    Możesz też podłączyć pasywny monitor na wyjście mocy " A "w trybie pracy dual mono , ale nie wiem czy wtedy na Main out nadal będziesz miał stereofoniczny mix do przodów , musisz sprawdzić :D
    W instrukcji tego nie ma , ale i tak warto ją przeczytać . Odpowiadając na Twoje pytania podpierałem się właśnie instrukcją . Lektura obowiązkowa , jeśli chcesz cokolwiek na tym ( i każdym innym ) sprzęcie zrobić świadomie .
    Pozdrawiam !

0
  • #7 11 Sie 2009 00:00
    Szwarc3
    Poziom 17  

Heh szczera prawda;) Juz mi własnie przyszedł powermixer i jutro bede wszystko sprawdzał, ale zdziwiło mnie to ze podpiołem kolumny 4 oHm tylko jedna i sprawdzałem jak gra i po zaledwie 10 min grania na małej mocy powermixera strasznie sie nagrzał ... smuci mnie to troszke ... co mam zrobic? czy tak powinno byc?

0
  • #8 11 Sie 2009 11:31
    DjMapet
    Poziom 43  

Podłączyłeś " kolumny ", czy " tylko jedna "?
    Oprócz tych aktywnych, masz jeszcze pasywne kolumny? Jakie?
    Zasilacze w behrihgerach się grzeją, ale nie powinny parzyć.
    W pierwszym poście (z przed tygodnia), napisałeś że: "Posiadam powermixer Behringer PMH5000" a dzisiaj piszesz: "Juz mi własnie przyszedł powermixer". Gdybyś w pierwszym poście zapytał: czy kupić, to większość by Ci odradzała. Ja też. Poza tym, czy zakup powermiksera do kolum aktywnych miał sens? Wg mnie, nie. Wystarczył by odpowiedni mikser.

Pozdrawiam.

0
  • #9 12 Sie 2009 22:18
    Szwarc3
    Poziom 17  

Tak wiem chodziło mi o ten model, znam opinie na temat tego powermixera ale jednak kupiłem, Aktywne kolumny mam samorobki LDM a pasywne to Altony 80;) poprostu chciałem zobaczyc czy wszystko działa;)

DjMapet = W pierwszym poście (z przed tygodnia), napisałeś że: "Posiadam powermixer Behringer PMH5000" a dzisiaj piszesz: "Juz mi własnie przyszedł powermixer". Chodziło mi o to ze chciałem sie dowiedziec kilka rzeczy czy mozna i jak podłaczyc co nieco;).

Mikserek chodzi bez zarzutu, tylko nie rozumie jak działa ta opcja Surround. Na czym to polega??

0
  • #10 21 Sie 2009 02:00
    Spiritchaser
    Poziom 15  

Skasowałem już instrukcję obsługi , ale z tego co pamiętam to surround jest sztucznym poszerzeniem bazy odsłuchu polegającym na przesunięciu sygnałów w fazie o kilkadziesiąt stopni względem siebie .

0
  • #11 21 Sie 2009 08:53
    Szwarc3
    Poziom 17  

Wiec jedna wielka lipa ... a mozesz mi podac linka do tej instrukcji?? a wogóle ma ktos po polsku?? bo nigdzie nie moge znalesc ...

0
  • #12 21 Sie 2009 10:48
    Spiritchaser
    Poziom 15  

Ściągnąłem jeszcze raz i piszą tak :

The SURROUND control determines the effect intensity.
    This is a built-in effect, which widens the
    stereo panorama, thus making the sound
    more lively and transparent.
    Press the XPQ TO MAIN switch to activate this effect.

Czyli mniej - więcej tak jak myślałem , tylko że dotyczy to nałożonych efektów , a nie całego mixu .

A instrukcję ( po polsku nie znalazłem ) masz na stronie producenta . Google i szukaj :)

No chyba , że Ci się nie chce :D , to poniżej masz link .

http://www.behringerdownload.de/PMH1000_3000_5000/PMH1000_PMH3000_PMH5000_ENG_Rev_C.pdf

Pozdrawiam !

0
  • #13 21 Sie 2009 23:10
    Szwarc3
    Poziom 17  

Okey dzieki;) mam jeszcze kilka pytan ale to w dalszych postach:P
    Jest mozliwosc zamontowania takowego miksera w case?? bo przymierzam sie do kupna ale nie wiem czy sie oplaca ...

0
  • #14 22 Sie 2009 14:36
    Spiritchaser
    Poziom 15  

To zależy od tego czy będziesz dużo jeździł i zależy od tego , jak .
    No bo przed kurzem chronić jest wręcz obowiązek .

0
  • #15 22 Sie 2009 22:16
    Szwarc3
    Poziom 17  

Tak masz racje, dużo będę jeździł i właśnie mi potrzebny... i nie wiem czy na allegro znajdę, morze podasz jakiegoś linka co??

0
  • #16 27 Sie 2009 15:20
    Spiritchaser
    Poziom 15  

No sorry , ale sam będziesz musiał się troszkę zainteresować tematem . Najwyżej podrzuć link jak coś znajdziesz albo napisz na gg , postaram się pomóc w wyborze .
    Podejrzewam , że na zamówienie nowej skrzyni np z Paco Cases nie będzie Cię stać , tym bardziej że to nie jest zawodowy stół za kilkanaście / dziesiąt tysięcy . Spróbuj poszukać może czegoś używanego .
    Trochę inwencji i chęci , nie zawsze wszystko ktoś załatwi za Ciebie !
    A może inni forumowicze mają jakiś fajny namiar na kejsy ( Case ) . sam bym skorzystał . Miałbym do przyskrzynienia Mackie cfx 16 i Soundcrafta spirit LX 7 .
    Pozdrawiam .

Ps pisałem w sprawie instrukcji do dystrybutora behringera , może się odezwą . Zapytam jeszcze w zaprzyjaźnionym sklepie muzycznym . A czy Ty pytałeś gdziekolwiek , poza elektrodą ?

0
  • #17 27 Sie 2009 20:04
    andrzaj111
    Poziom 13  

kolumny aktywne do tego cuda podłancza się pod MAIN 2 a regulacja jest po prawej stronie na górze podpisana main 2 tak działa najlepiej jak testowałem taki powermikser.

0
  • #18 27 Sie 2009 23:10
    Szwarc3
    Poziom 17  

Źle mnie zrozumiałes a ja źle napisałem heh przepraszam nigdzie nie moge znalesc tego case!!

0
  • #19 29 Sie 2009 10:18
    Szwarc3
    Poziom 17  

Temat mozna zamknac juz mam case;) Dziekuje ze wszystkie odpowiedzi;)

1