Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser w SONY LBT-N355

31 Maj 2004 15:48 4543 7
 • Poziom 17  
  Witam
  Poszukuej lasera do wiezy LBT-N355
  I prosze o ewentualne uwagi na co nalezy zwrocic ostroznosc przy wymianie lasera.
  Z gory dziekuje
 • Poziom 16  
  Podaj te namiary do www.North.com.pl i oni już będą wiedzieli.
  Zwróć uwagę na zworę technologiczną(rozłączyć po zamontowaniu nowego)
 • Poziom 17  
  Tylko jest ten problem ze niewiem jaki to laser jest
  (znam tylko model wiezy)
 • Poziom 16  
  Podajesz dokładne dane wieży i oni ci odpowiadają.

  ich email north(malpa)north.pl
 • Poziom 33  
  Jest możliwe że jest on brudny.Czy masz pewność że jest rąbnięty?
  Nie żebym cię uczył ale czyszczenie lasera nie kończy się na czyszczeniu samej soczewki trzeba jeszcze zwierciadełko i sam laserek.
  Robota bardzo delikatna ale baaaardzo często pomaga.
 • Poziom 20  
  Zajrzyj jaki jest tam laser,powinien byc symbol.Sprawdz czy na laserze sa 3 potencjometry.Jak tak to jest prawdopodobnie KSS 240A
 • Poziom 22  
  Mam troszkę błahe pytanie ale nurtuje mnie skąd wypadł widoczny na zdjęciach drucik. Może ma on tylko trzymać jakąś taśmę lub wiązkę przewodów, ale zastanawiam się czy podtrzymuje on mechanizmu lasera. Kompletnie nie wiem gdzie go można wsadzić. Kiedyś CD był odporny na uderzenia a teraz lekki ruch powoduje zgubienie się lasera (laser wyczyszczony, mechanizm ok).

  Zdjęcie drucika i mechanizmu CD Laser w SONY LBT-N355

  Zdjęcie całej zmieniarki CD Laser w SONY LBT-N355
 • Poziom 11  
  Ten "drucik" służy do zapięcia taśmy i przewodu idących od sekcji CD do płyty drukowanej w zasadniczej części wieży. Wkłada się go do dwóch dziurek z prawej strony metalowej podstawy wieży po założeniu karuzeli na płyty i poprowadzeniu wspomnianej taśmy i przewodu.
  Wczoraj gruntownie czyściłem moją SONY LBT-N355. W ogóle nie odczytywała mi płyt CD-R, a oryginalne tłoczone nie zawsze. Przeczyściłem oczko lasera i najpierw przekręciłem o jakieś 10 stopni potencjometr widoczny nad tasiemką modułu lasera zgodnie ze wskazówkami zegara. Po złożeniu okazało się, że sprzęt w ogóle nie czyta płyt. Zdemontowałem urządzenie ponownie i tym razem przekręciłem potencjometr przeciwnie do wskazówek zegara minimalnie, dosłownie ledwo zauważalnie od jego początkowego położenia. Teraz wieża czyta wszystkie płyty. Nie jestem pewien czy pomogło czyszczenie czy regulacja potencjometru. Oczko lasera nie miało widocznego zabrudzenia, a po poprzednim czyszczeniu (rok wcześniej) bez regulacji potencjometru napęd CD nie zawsze łapał płyty, więc może jednak pomogła ta regulacja.