Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra G 1,7 isuzu 2000, Swieci sie check engine,tryb aw

zbojnicek 06 Sie 2009 16:25 4191 2
  • #1 06 Sie 2009 16:25
    zbojnicek
    Poziom 2  

Cześć. Jestem nieszczęsliwym posiadaczem astry kombi z 2000 roku (dodam ze śliczna czarna plus skura i klima ), ale mam z nia same problemy. Najpierw uszczelka pod głowica a po przejechaiu 5 tys km od tej naprawy zaswieciłą sie kontrolka "check engine" - silnik zaczoł pracowac w trybie awaryjnym, nastepnie kontrolka ciśnienai oleju zaczeła sie dziwnie zachowyywac mrugała gasła, blado czerwono sie zaswiecała, potem zgasła i już wogóle sie nie swieci. Po sprawdzeniu błedu okazało sie że czujnk ciśnienia doładowania - ale po wymianie wciaz ten sam problem. Nie mówiac o tym ze przez krótki czas znikał płyn ze zbiorniczka wyrównawczego i zostawiał śliczny majonez na korku od wlewu - co sie okazuje po przeechaniu 1400 km zajednym zamachem płynu nie znikło ani odrobinke. Czary :D Prosze o pomoc w sprawie tego błędu nie wnikajac w inne sprawy - ja szykuje juz wiadereczko z benzyna (przynajmniej będzie ładne ognisko ) ;P

0 2
  • #2 06 Sie 2009 23:52
    maniek2591
    Poziom 19  

to cos masz dalej nie halo z uszczelka skoro lyka plyn,niektore uszczelki te z tych tanszych robia takie jaja, a co do swiatelka check engine to sprawdz rozrzad chyba jest przestawiony na ktoryms kole

0
  • #3 12 Sie 2009 17:50
    zbojnicek
    Poziom 2  

Check engine jak sie okazało świeci bo gdzies jest najprawdopodobniej zwarcie na wiązce idacej do turbiny (nie wiadomo w którym miejscu - jak to znaleźć ??? ), A pasek rozrzadu hmm trudno orzec ale wydaje mi sie ze nie ma tu nic do rzeczy. A z uszczelka nie mam pojecia dziwna sprawa - mechanik który wymieniał kupował czesci w serwisie opla w Angli, bo naciskałem na dobra jakosc czesci ( auto było naprawaiane w Angli bo tam zostało kupione)

Moderowany przez Michu10:

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie oddanie auta w ręce wykwalifikowanego mechanika, nie ma na forum wróżek niestety

0