Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie komputera wentylatorem z samochodu

ninfoman 06 Sie 2009 19:12 5166 17
  • #1 06 Sie 2009 19:12
    ninfoman
    Poziom 8  

Chłodzenie komputera wentylatorem z samochodu. Czy to będzie działało?
    Pewnego razu podczas rozmowy z moim kuzynem wspomniał że jego kolega ma na kompie wiatrak od jelcza. To mnie zainteresowało, czy się da podłączyć do komputera?

0 17
  • #2 06 Sie 2009 19:19
    699643
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Sie 2009 19:19
    ajpier
    Poziom 37  

Wszystko się da tylko po co. Jak masz za słabe chłodzenie to są inne sposoby jak wentylator z jelcza. Pewnie do najcichszych nie należy.

0
  • #4 06 Sie 2009 19:19
    eloooos
    Poziom 21  

Kuzyn zrobił cię w bambuko. Po pierwsze, taki wentylator jest głośny, po drugie, duży, po trzecie, nie jest tak wyważony jak byle jaki wentylator komputerowy, więc przenosi drgania. I na koniec, wymaga o wiele więcej prądu (A) aniżeli wentylator komputerowy. Reasumując daj sobie spokój ;)

0
  • #5 06 Sie 2009 19:23
    ninfoman
    Poziom 8  

Ale jest chyba bardziej wydajny.

0
  • #6 06 Sie 2009 19:31
    KrzysztofS
    Poziom 18  

Nie jestem pewny czy pamiętam na 100% ale w jelczy nie ma wentylatora elektrycznego. Napędzany jest z paska ............... Może tylko jakieś maleństwo od nagrzewnicy .............

0
  • #7 06 Sie 2009 19:39
    Szuler17
    Poziom 22  

Elektryczny wentylator jest np. w cinquecento, seicento. Wydajność ma dużą, ale hałas wydobywający się z niego ogromny :D Pobór prądu ok. 4-5 A

0
  • #8 06 Sie 2009 19:48
    RAFAŁ.M
    Poziom 18  

Lepiej zrobić coś takiego:
    Chłodzenie komputera wentylatorem z samochodu Chłodzenie komputera wentylatorem z samochodu
    Komputer który przerobiłem kiedyś - wentylator prądu zmiennego (bez szczotek) zasilany z obniżonego napięcia tak żeby był wydajny i cichy. Umieszczony na przykręconym stelażu i gumie antywibracyjnej.

0
  • #9 06 Sie 2009 19:57
    699643
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 06 Sie 2009 20:19
    ninfoman
    Poziom 8  

odkręciłem obudowę i przyłożyłem wentylator biurowy taki duży jak obudowa.
    temp procka z 56 do 43 a karty z 60 do 52
    procek jest po o/c
    może rozebrać ten wentylator i coś z nim zrobić?

0
  • #11 06 Sie 2009 22:50
    maras2003
    Poziom 29  

Bez obudowy to może być niebezpieczne ;)
    No i jak już koledzy pisali nie ma to sensu...

0
  • #12 06 Sie 2009 23:31
    mpiekacz
    Poziom 13  

Lodem go obłóż. Kup sobie porządne chłodzenie a nie kombinujesz z jakimiś wentylatorami z samochodu itp.

0
  • #13 07 Sie 2009 00:39
    Bonifacy
    Poziom 23  

ja bym ci polecił jednak zainwestować bawisz sie w OC wiec dobrze by było zrobić sobie WC z wydajną chłodnicą zewętrzną bedziesz miał cichutko i chłodno w kompie, jesli chcesz wentylator od jelcza bo planujesz zrobić ekstermalny OC to lepiej zainwestuj w ogniwo Peltiera w zespole z WC bedziesz miał szybką cichą i chłodną maszynę która łyka "troche" wiecej prądu niz normalna :P

PS a tak na marginesie czy kiedykolwiek widziałeś jelcza ?

0
  • #14 14 Sie 2009 20:13
    kotuspadakus
    Poziom 13  

Moim zdaniem jest to bez sensu, lepiej kupić znacznie droższy i zarazem porządniejszy, któryz pewnością przyniesie lepszy skutek niż pralka doczepiona do onudowy komputera.

0
  • #15 14 Sie 2009 21:31
    sev07
    Poziom 13  

Jeśli chcesz głośny, ale niesamowicie wydajny wentylator do komputera poszukaj fana marki "DELTA", robi tornado w obudowie :D

0
  • #16 15 Sie 2009 02:23
    Karaczan
    Poziom 39  

Jak chce glosny i wydajny to polecam pare np arctic coolingow 12cm, na max obrotach.
    Pradu nie ciagna za duzo, halas napewno mniejszy niz wentylator samochodowy albo delty. Mialem kiedys delte, tej francy nic nie zagluszalo, nawet pracujacy odkurzacz... ale wicher robila konkretny :D
    Wentylator z samochodu robi halas ogromny, do tego ciagnie od cholery pradu! Nie zasilisz tego z plyty, ani nawet calkiem niezlym zasilaczem. Bo bezpieczniki w aucie sa >30A na nim.
    Delta jest cholernie glosna, do tego tez potrafi ciagnac pradu tak ze nie ktore plyty glowne nie wytrzymuja.
    Jesli autor topicu jest nadal tematem zainteresowany, niech okresli budzet, i co chce nim osiagnac...

0
  • #17 15 Sie 2009 04:53
    carefree
    Poziom 17  

Nie wiem ile kasy chcialbys wydac na to. Ja mam cztery wentylatory SilenX najwydajniejsze wzgledem halasu (troche drogie). Podlaczylem je do kontrolera, obnizylem obroty wszystkich do 900 obrotow. Temperatura powietrza w obudowie to 30°, dyskow twardych 38°, procesora 45°. Nie wiem czy jest sie czym chwalic jesli chodzi o temperatury, ale jest czym, jesli chodzi o halas. Jedyne co slychac to szum dyskow twardych i to tylko w nocy, kiedy nic ich nie zaglusza.
    A jesli chodzi o jak najmniejsze koszty i nie chodzi o halas, to dlaczego nie kupisz sobie najtanszych wentylatorow komputerowych i nie nafaszerujesz nimi obudowy? Cztery spokojnie wystarcza a temperature obniza napewno. Wciagajace powietrze z kazdej strony oprocz tylu, a wywalajace z tylu. Oczywiscie obudowa musi miec troche miejsca dookola w otoczeniu.

0
  • #18 31 Sie 2009 02:55
    Sepherek
    Poziom 11  

Zamontowane na górze media center 2 szt acutake 92 + 2 filty przeciwkurzowe. Wygląda to w miarę estetycznie i daje duży spadek temperatury.
    Chłodzenie komputera wentylatorem z samochodu

0
  Szukaj w 5mln produktów