Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon iP4500 czujnik papieru

grzechocnik 06 Aug 2009 19:44 2791 4
    grzechocnik
    Level 2  
    Witam
    Wczoraj drukowałem normalnie zdjęcia, a dzisiaj włączyłem drukarkę i sterownik w windowsach pokazuje komunikat, że mam zacięty papier, żeby go wyjąć i wznowić drukowanie.
    Nie mam zaciętego papieru. Drukowałem zdjęcia na papierze glossy i nic mi się nie zacięło. Dioda poniżej POWER miga seriami po 3 razy pomarańczowo, bez zielonego.
    Zrobiłem nawet master reset o którym wyczytałem tu na forum i nic nie pomogło.
    Gdzie są jakieś czujniki zacięcia papieru? Co z tym można zrobić?
    Pomóżcie proszę!
    Fabjan
    Level 12  
    jest czujnik papieru zaraz za rolką pobierania, patrząc od górnego podajnika.
    grzechocnik
    Level 2  
    Czy ma jakiś charakterystyczny kształt lub kolor? Czy można go zobaczyć bez rozkręcania? Nie mam pojęcia gdzie go szukać. Koło rolki gumowanej ciągnącej papier? help pls
    Znalazłem czarną dźwigienkę ale od podajnika dolnego - poruszanie nią nic nie dało.
    leeart

Level 34  
    Również może być uszkodzony czujnik otwartej pokrywy. W tedy również pokazuje zacięty papier.
    Vindeth
    Level 1  
    Odnawiam temat z nadzieją, że komuś pomogę.

Po zacięciu papieru oprogramowanie drukarki proponuje otworzyć tylną klapkę w celu usunięcia papieru ponieważ zakłada, że drukujemy z górnej kasety. Jeśli tak jest faktycznie, to usunięcie poprzez tylną klapkę jest możliwe.

Jeśli drukowaliśmy przy użyciu dolnej kasety, to należy ją wyciągnąć. Prawdopodobnie jedna z umieszczonych tam kartek jest trochę wysunięta i zagięta do góry. Należy ją usunąć.