Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon iP4500 czujnik papieru

grzechocnik 06 Sie 2009 19:44 2578 4
  • #1 06 Sie 2009 19:44
    grzechocnik
    Poziom 2  

Witam
    Wczoraj drukowałem normalnie zdjęcia, a dzisiaj włączyłem drukarkę i sterownik w windowsach pokazuje komunikat, że mam zacięty papier, żeby go wyjąć i wznowić drukowanie.
    Nie mam zaciętego papieru. Drukowałem zdjęcia na papierze glossy i nic mi się nie zacięło. Dioda poniżej POWER miga seriami po 3 razy pomarańczowo, bez zielonego.
    Zrobiłem nawet master reset o którym wyczytałem tu na forum i nic nie pomogło.
    Gdzie są jakieś czujniki zacięcia papieru? Co z tym można zrobić?
    Pomóżcie proszę!

0 4
  • #2 11 Sie 2009 13:41
    Fabjan
    Poziom 12  

jest czujnik papieru zaraz za rolką pobierania, patrząc od górnego podajnika.

0
  • #3 13 Sie 2009 12:15
    grzechocnik
    Poziom 2  

Czy ma jakiś charakterystyczny kształt lub kolor? Czy można go zobaczyć bez rozkręcania? Nie mam pojęcia gdzie go szukać. Koło rolki gumowanej ciągnącej papier? help pls
    Znalazłem czarną dźwigienkę ale od podajnika dolnego - poruszanie nią nic nie dało.

0
  • #4 17 Sie 2009 08:46
    leeart

Poziom 34  

Również może być uszkodzony czujnik otwartej pokrywy. W tedy również pokazuje zacięty papier.

0
  • #5 24 Sty 2011 19:30
    Vindeth
    Poziom 1  

Odnawiam temat z nadzieją, że komuś pomogę.

Po zacięciu papieru oprogramowanie drukarki proponuje otworzyć tylną klapkę w celu usunięcia papieru ponieważ zakłada, że drukujemy z górnej kasety. Jeśli tak jest faktycznie, to usunięcie poprzez tylną klapkę jest możliwe.

Jeśli drukowaliśmy przy użyciu dolnej kasety, to należy ją wyciągnąć. Prawdopodobnie jedna z umieszczonych tam kartek jest trochę wysunięta i zagięta do góry. Należy ją usunąć.

0