Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG CK5344N jakie to chassis? Brak startu

TELERADIOMECHANIKA 06 Aug 2009 20:45 3061 15
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    Jak w temacie, proszę o podanie symbolu płyty. Z góry dzięki.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    Dzięki kolego, teraz trzeba szukać schematu.
    dopisek: Schemat jest SE 11/2004.

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

No niestety kolego ,,opolskiego'' ale to chyba nie to chassis- schemat jaki posiadam nie odpowiada tej płycie.
    Na płycie w pobliżu trafa wn jest naklejka CK5344N3X/XEO. Czy jesteś tego pewny ,co podałeś ?
    A schemat co mam odnosi sie do modeli CX6844N przy płycie S51A.
    mirex
    Level 43  
    Wykazy model - chassis to jedno a rzeczywistość Samsunga to inna bajka. Powinno być S51A a nie jest u Ciebie.
    To podaj wreszcie co w nim jest, czym się różni od schematu, który masz. Ja mam na przykład S51A z całkiem innymi zasilaczami. I nie tylko.
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    Witam Mirex-widzę,że szybko wkroczyłeś do akcji: podam scalaki z tej płyty:
    STRS6707- przetwornica
    KSE864 - ukł.hybr, na zasilaniu po str wtórnej
    SZM-159RTX F3 procesor
    24c04 pamięć
    TDA8395P
    TDA4665
    KA7630
    TDA8356- na dużym radiatorze
    TDA7297- na małym radiatorze
    TDA8374 na pośredniej przykryte puszką
    Jest jeszcze moduł/pionowy dość spory w okolicy pośredniej i głowicy/ , w którym są jakieś scalaki, ale nie mogę się do tego dostać, trzeba by było wylutować z płyty.Jest za to na tym module naklejka: SCT12A/B i dalej AA95-40007X.
    Na oddzielnej płycie jest moduł teletextu-połączony 3-ma wiązkami. Podwójne gniazdo euro.
    Na pewno chcesz wiedzieć co się dzieje w tym telewizorku: otóż trafił do mnie z brakiem startu z poz.st-bay. Już znalazłem wypaloną diodę zen DZ805. Tak,że bez dobrego schematu będzie ciężko.
  • Helpful post
    mirex
    Level 43  
    No i masz odpowiedź - sam znalazłeś. SCT12 - zasilacz się zgadza reszta też z grubsza, scalak pionu albo TDA8356 albo 8350. Co do hybrydy - prawdopodobnie funkcjonalnie to samo.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=514196#514196
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Jest to ch. SCT-12B ..mimo,że jak napisałeś model >który był na róznyh ch.
    procek SZM-159RTX
    v/procek TDA837x

podaj dla pewności jaki FBT.
    W serwis STAND-BY - P.STD - HELP - SLEEP - POWER ON
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    No więc teraz muszę poprosić o pomoc: brak startu, cały czas w pozycji st-bay.Tranzystor Q802 grzeje się b.mocno.
    Napięcia z przetwornicy zaniżone np zamiast 125 v jest 32v. Do tej pory stwierdziłem uszkodzoną diodę zenera DZ805 15v- wymieniona, transoptor wymieniony. Podejżewam układ hybr. PCL001T, ale w Lublinie w sklepach go brak.Czy ktoś miał taki przypadek z tym modelem telewizora ? I jeszcze pytanko: za co odpowiada TDA8135 ?
  • Helpful post
    radsat
    Moderator
    TDA8135 to regulator napięcia.

Pin1-Input1
    Pin2-Input2
    Pin3-Disable
    Pin4-GND
    Pin5-Prog.
    Pin6-Output2
    Pin7-Output1
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    No więc jednak ten ukł.hybrydowy. Pewnie powiecie,że znowu robię jakieś wynalazki, ale odłączyłem od niego pin 6, czyli zasilanie od str.przetwornicy i telewizorek ruszył.
    Ten układ ma zwarcie więc do wymiany.Ale tak się teraz zastanawiam, czy on jest tam potrzebny, skoro bez niego pracuje. Funkcja włącz- wyłącz z pilota pracuje, programy odbiera prawidłowo a także pozostałe funkcje. I co koledzy na to ?
    mirex
    Level 43  
    1 - TDA8135 czy tak jak na schematach 8133? Funkcjonalnie podobne ale o innym rozkładzie pinów.
    Na schemacie widać co robi - stabilizacja i przyłączanie napięć.
    2. Skoro led świeci to procesor jakieś tam napięcie zasilania ma. Poprawne?
    3. Jeśli poprawne to usiłuje wystawić rozkaz power? Kwarc działa? Szyna?
    4. Jeśli nie - to czy jeśli wymusisz zmianę stanu zasilacz usiłuje wystartować do normalnej pracy?
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    Tak, napięcia są poprawne. Tylko cały czas zastanawiam się nad tym co udało się zrobić. /sprawa tego ukł hybr: KSE864 i drugie oznacz:PCL001T/
    mirex
    Level 43  
    Zajęty wieloma rzeczami naraz na forum nie widziałem co napisaliście, mój post powinien być przed kolegi radsata. Tu gdzie jest wydaje się bez sensu..

A my nic na to - po prostu działa bo musi. Cały proces włączania i wyłączania przebiega generalnie gdzie indziej. Ten układ wraz z Q802 służy do oszczędnej pracy przetwornicy w stby. Napięcie na transoptor i stabilizator/przełącznik IC802 pobierane jest z D807, gdzie i tak w stby jest wystarczająco duże aby obsłużyć procesor. To tak w skrócie.
    Spróbuj naprawić tą hybrydę, masz uszkodzona pewnie zenerkę i jeden z tranzystorów.
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    lisek: czytaj wcześniej ,ale dzięki za pomoc. Telewizorek chodzi ale w dziwnym zbiegiem okoliczności.Jak dostanę ten układ hybrydowy to go wstawię, chociaż z wypiętym pinem 6 chodzi i tak.
    radsat
    Moderator
    Układ jest dostępny także kup wstaw i po sprawie, wszyscy wiemy że każdy układ spełnia swoją określoną rolę w końcu pracowała nad tym cała seria inżynierów.