Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa B - 1 sekundowe dławienie , szarpanie , spadek "m

mnht 06 Aug 2009 21:20 3738 1
 • #1
  mnht
  Level 1  
  Witam wszystkich forumowiczów.

  Samochód : Opel Corsa , 1994 , C12NZ , 8V , bez LPG


  Problem : Od kilku dni odczuwam problem który objawia się w następujący sposób :

  Przy ruszeniu , przy zmianie biegu na 2 , czasami 3 również - jest odczuwalne lekkie zadławienie , samochód ma 1 sekundową "czkawkę" sytuacja ta nie zdarza się za każdym razem 1/10 , często ruszając ze skrzyżowania "pisknięcie" nie celowe , powoduję to właśnie to zadławienie , gaz wciskany jest normalnie jak przy ruszaniu , samochód nie zachowuję się naturalnie , tak jak napisałem samochód nie zachowuję się tak za każdym razem.


  Dodatkowo odczułem mułowatość samochodu , co prawda to zabójcze 45 koni z czego 10 zdechło , i tak nie odzwierciedla stanu przed jakimś czasem gdy ta usterka nie występowała.

  Corsa , niedawno była na wymianie tulejek , oraz trzpienia przy wybieraku skrzyni biegów - był problem z 5 biegiem - problem faktycznie usunięty.Jednak pojawiły się ww. problemy ale na zdrowy rozum nie sądzę by miało to jakikolwiek wpływ.


  Świece zapłonowe oraz przewody były wymieniane rok temu (około 11 tyś km) raz na pół roku wykręcam świece i je oczyszczam więc nie sądze by to powodowało ww. usterki


  Koledzy ...być może spotkaliście się z podobnymi objawami.... proszę o wskazówki gdzie szukać problemu .....
 • #2
  mig29_1979
  Level 19  
  Posprawdzaj kopułkę i palec w aparacie zapłonowym. Chyba że jest na module razem z cewką to wtedy możesz sprawdzić cewkę i czujnik przy wale.