Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5002 WLMi - brak ładowania baterii

Upgreydd 06 Sie 2009 22:08 1738 3
  • #1 06 Sie 2009 22:08
    Upgreydd
    Poziom 10  

Witam, mam problem z moim starym laptopem. Lezal 6 mies. na polce z rozladowana bateria, teraz gdy laptopa do pradu to zmienia tryb na ladowanie, ale stan ladowania baterii nie zmienia sie z 0%.
    Wiem ze spowodowane jest to najprawdopodobniej calkowitym rozladowaniem baterii, dla tego chcialem ja ozywic, ale mam pewien problem. Nie posiadam miernika i nie wiem, ktory z pinow to plus, a ktory minus. Jest 7 pinow, jeden wiekszy i 6 mniejszych. Nie wiem ktore to plusy a ktore to minusy, mogl by mi ktos cos podpowiedziec?
    Druga rzecza jest to, ze laptop byl rozladowany z powodu uszkodzenia gniazda ladowania (od ciepla sie wykruszylo). Na plycie glownej jest 5 lutow, do ktorych bylo podpiete gniazdo do zasilania i ulozone sa w ten sposob:
    1---2
    --3--
    4---5
    gdzie 1,2,4,5 sa masa a 3 jest +. Kabel przylutowalem bezposrednio do plyty pod styk 1 a drugi pod 3, laptop sie uruchamia, ale czy jest to mozliwe ze ktorys ze stykow odpowiada za baterie? Czy raczej sa one ze soba zmostkowane?

Po wlaczeniu programu monitorujacego ladowanie baterii napiecie wyjsciowe wynosi ciagle 0, czy to przez te styki? czy zmostkowac je wszystkie ze soba?
    Dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam.

• #2 06 Sie 2009 22:47
    pawelbul
    Poziom 18  

Zmostkowanie styków nic ci nie da one są połączone na płycie. Jeśli chodzi o styki do baterii to dłuższe to minus lecz krótsze to nie plus z zasilacza tylko napięcia różne dodatnie.
    Płyty od tego typu nie znam więc ci ich nie podam. Dalsze sprawdzanie bez miernika nie ma chyba jakiegokolwiek sensu.Pozdrawiam.

• #3 06 Sie 2009 22:57
    Upgreydd
    Poziom 10  

A czy moge podlaczyc obojetnie jaka baterie litowo jonowa w laptopa? Mam zamiar z niego zrobic CarPC i ta bateria jest mi potrzebna tylko i wylacznie przy zanikach zasilania, a posiadam w domu nowa baterie do centrali alarmowej o parametrach 12V 2.6Ah, czy moge ja podlaczyc zamiast tej w laptopie? Jak bede mial miernik to czego szukac? Kompletnego wyladowania ogniw? Czy na plycie glownej napiecia?

• #4 06 Sie 2009 23:18
    pawelbul
    Poziom 18  

Baterie w acerach mają napięcie 14.8v na 12v nie wiem czy laptop będzie chciał pracować. Miernikiem możesz sprawdzić na początek czy z płyty wychodzą napięcia do ładowania baterii.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME